:: بزرگداشت زندگی، نکوداشت روایت شخصی
:: حقیقت امری خانوادگی است
:: حق متفاوت بودن حق پایه و عام است و استثنا هم ندارد
:: یک روز به یاد ماندنی برای ایرانیان
:: منطق الطیر رسانه های خرد
:: رسانه ای که درماندگی را پس می زند
:: تاریخ با هیجان ساخته می شود
:: برای اینکه ایران خانه خوبان شود
:: نگرانی، تاثر، خوشحالی
:: بعضی از این چهره ها بیش از 10 هزار دلار کمک کرده اند
:: بگو مگو با نیکان
:: مناظره در باره مناظره
:: رسانه و ضدرسانه در ترور
:: انکار قتل بدتر از قتل است
:: یک روز شرم آور در روزنامه نویسی ایران
:: چرا بی بی سی کافی نیست؟
:: اندیشه و هنر جنبش
:: به توپ بستن اعتماد ملی
:: جنبش همان رسانه است
:: پیدا کردن نقطه تعادل در بیطرفی
:: باستان شناسی خبر 18.5 میلیارد دلاری
:: رسانه ملی-همگانی نه لنینی
:: جنبش رسانه خود را می خواهد
:: عدم خشونت يعنی طرد اوباشيگری، حزب الله بازی و کيهان نويسی
:: بی بی سی را بی اعتبار نکنیم
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
January 14, 2009  
تلویزیون فارسی بی بی سی رسانه ای تحریک کننده است  
 
از آنسوی اقیانوس آمده ام. از دیروز ساعت 7 صبح به وقت آنسوی آب در راه هستم تا امروز که ساعت دو بعدازظهر به وقت اینسو و با سه بار عوض کردن هواپیما به خانه رسیده ام. فکر کردم یک سر می روم بخوابم اما پخش برنامه تلویزیون فارسی بی بی سی روی وب باعث شد که خستگی را بگذارم کنار و به تماشا مشغول شوم. نیم ساعت اول تحسین مرا برانگیخت و نیم ساعت دوم که شروع شد استباطی که در نیم ساعت اول داشتم به ایده تبدیل شد: تلویزیونی شدن بی بی سی فارسی بشدت تحریک آمیز است. به همه معانی اش. ممکن است پس از مدتی این تحریک آمیزی به دلیل عادی شدن کمتر شود اما در دقیقه اکنون هیچ رسانه دیگری در تحریک ایجاد کردن به پای بی بی سی فارسی نمی رسد.

چرا می گویم تحریک؟ خبر بی بی سی همان رادیوی بی بی سی است تقریبا. اما البته حرفه ای تر و مسلط تر و درگیرتر. ولی دیده شدن صداها و آدمها و شخصیت ها و فضاها بدون شک آشنایی زدایی بالایی دارد. مثلا گزارش از بازار و جوانان کابل و دیدن دختر زیبای افغان که از حق و حقوق زنان حرف می زند دنیا را برای بیننده عوض می کند. تلویزیون با نشانه کار می کند. انتخاب نشانه و تاکید بر آنها بر تماشاگر تاثیر خواهد گذاشت و جهان او را شکل خواهد داد. در بخش بعدی بیننده شخصیت های متعددی را می بیند که قبلا ندیده بوده از لطفعلی خنجی تا اسماعیل خویی. هر رسانه ای با شخصیت هایش شناخته می شود. دیدن اینهمه آدم متفاوت و سبکهای مختلف زندگی و هنر و موسیقی فضاها را واقعی تر خواهد کرد. سانسور تصویر زندگی را نامتعادل می کند. یک رسانه آزاد این تصویر را واقعی تر می کند. رسانه ای که از قید سانسورهای دولتی آزاد است. به عبارت دیگر، رسانه می تواند گروههای کنار- گذاشته-شده را به میدان بیاورد و به مخاطب کمک کند تا سویه های تازه ای از نظرها و بحثها را بشناسد و بتواند وزن حرفها و بحثهایی را که از رسانه های مختلف از جمله رسانه دولتی خود می شنود بسنجد. همین ارزش رسانه است. رسانه خوب تحریک کننده است. زیرا دسترسی را گسترده می کند. گسترده تر از حوزه ای که سانسور درست کرده است. و این طبعا اهمیت مرکزی در کار فرهنگ سازی و دیگر کردن عادات مخاطب دارد (برای بحثی قبلی در همین باره اینجا را ببینید).

یک مساله دیگر هم هست که همینجا باید بگویم. بی بی سی در طول سالهای بعد از انقلاب خصلتی را پیدا کرده که می توان از آن چنین تعبیر کرد: ایرانی ترین رسانه جریان اصلی در خارج از ایران. این خصلت، تلویزیون فارسی بی بی سی را مثلا از پرس تی وی انگلیسی زبان ایران متمایز می کند و طبعا به آن میزان نفوذ غیرقابل مقایسه ای می دهد. زیرا انگار این اتفاق بیش از آنکه بریتانیایی باشد ایرانی است و توان ایرانیان را برای ارائه کار حرفه ای معتبر نشان می دهد. امری خطرناک که هیجان واقعی در رسانه پردازی است. رسانه ای که خطرناک نباشد رسانه نیست!

اما اینکه می گویم خطر معنایش آن است که با آن باید مقابله کرد؟ خب بستگی دارد کجای کار ایستاده باشید. برای رسانه پردازان و برای مخاطبان این خطرناک بودن و خطر کردن جذابیت فوق العاده ای دارد اما طبعا برای دست اندرکاران سانسور در هر رسانه ای که باشند اصلا چیز خوبی نیست. باید دید در ماههای آینده سانسورچیان بر این رسانه جدید غلبه می کنند یا مغلوب می شوند و در واکنش و برای از دست ندادن میدان فضای رسانه ای فارسی بازتر می شود. اما هر چه پیش آید بی بی سی نقش پیشگام و موثر خود را در تحریک رقبا و بالا بردن جذابیت رسانه خبری و حرفه ای ثبت کرده است.  فعلا همین تا بعد.
Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/4878
نقد و نظر

با سلام
ضمن اظهار تسلیت به خانواده شهدای فریاد ازادی خواهی ملت ایران به خانواده های این عزیزان اعلام مینمایم در جای که صداوسیمای فرمایشی خامنه ای اجازه پخش ازاد تمامی جریانات را ندارد ملت ازاده ایران از تلویزیونbbc بخاطرپخش واقعیتهای تلخ جنایات ارازل واوباش احمدی نژاد کمال تشکر را دارد.باشد که روزی ما نیز استفاده از صدا و سیمایی ازاد راتجربه کنیم.

Posted by: fri at June 19, 2009 10:39 AMبی بی سی عالی است ازبس تلویزیون ایران سانسور میکند وفقط طرفدار دولت است حالم به هم میخوره نگاه کنم حالا هم که بی بی سی را قطع کرده اند دستشان بشکند

Posted by: نیلوفر at June 18, 2009 9:34 AMاین ازادی بیان هست که وقتی میخوای تو بی بی سی حرفی بزنی باید به سوالاشون جواب
بدی ،تازه شاید اجازه بدن که صدات پخش بشه؟؟؟؟
----------------
من مسئول بی بی سی نیستم ولی استدلال شما هم به نظرم مضحک می آید. - سیب

Posted by: مینو at June 17, 2009 5:40 PMتلویزیون بی بی سی فقط برای کسانی که از واقعیات زندگی یا فرار میکنند و یا نمی توانند آنرا تحمل کنند، تحریک کننده است و گرنه در این چند روز یکی از چند منبع بی نظیر خبری بوده است که دست دشمنان ملت را در دنیا باز کرده است.
نازی-تهران

Posted by: Anonymous at June 16, 2009 2:28 PMفعلا که تلویزیون رسوای ایران همه چیو پنهون که نه ،تو چشمای مردم نگاه میکنه و دروغ میگه.ناچار باید به بی بی سی پناه برد دیگه.اینطور نیست؟مثل این میمونه که من برم جنگ،بعد یکی که نرفته بیاد بگه جنگ؟چه جنگی؟

Posted by: پریسا at June 16, 2009 2:18 PMبه نظر من بی بی سی کارش حرف نداره یکی از طرفدارهای پروپا قرسش که منم مردم دوست دارن که از وقایع کشورشون خبر داشته باشند به نظرم یک آدم بی سواد می گه بی بی سی واسه انگلیسیهاست سرشونو کردن زیر برف ونمی دونن دوروبرشون چه جنایتایی داره میشه

Posted by: سجاد at June 15, 2009 6:27 AMسلام . بی بی سی هم همچون تمامی برنامه های تلویزیونی و رادیویی دینا سعی در پر کردن برنامه دارد . شما اگر برای خود رسالت مطبوعاتی دارد سعی نمایید واقعیت ها را بنویسید نه فقط نقطه نظرات منفی . من نمی گویم مشکلات و مسائلی نیست ولی نه به این شدت و حدتی که شما و دیگران میگویند. ایا در دیگر کشور هاهمچون امریکا و اروپا انتقاد و درگیری های خیابانی نیست ؟ آیا اگر عده زیادی به قول شما معترض هستند و اعتراض خود را با تخریب اماکن مردم نشان میدهند حرکت انان درست و بجا است .؟ آیا دوستان که در بحثهای خود برخورد پلیس را برخود شرم و از ایرانی بودن خود خجالت میکشند در هیچ کجای دنیا چنین صحنه هایی ندیده اند؟ من نیز از انتقادهای کورکورانه و غیر منطقی دوستان تعجب میکنم و انتظار داریم به گفتگو سعی در ارائه مشکلات و برطرف کردن باشیم. بی بی سی فقط به فکر پر کردن برنامه خود است و سخنان دیگران را پخش نمیکند و موارد منفی را منعکس میکند . چرا بایدعده ای که اعتراض دارند با هیاهو و تشویق عده ای دیگر خودرا به خطر بیاندازند.؟و با نیروهای پلیس درگیری شوند . آیا اگر جناح مخالف پیروز می شد و جناح بازنده هم به خیابان می ریخت چنبین تبلیغات میکردید؟ کسانی که از این گرو حمایت میکنند اگر دقت کنیدتمامی منافع خود را به خطر میبینند و دلشان برای ایران نمی سوزد . ما هم برای خود حرفها داریم .و از بی توجهی دولتها و حیف و میل بیت المال و تقسیم اموال بین خود در دولتهای قبلی به سطوح امده ایم. انتظار دارم بیشتر برسی کنید و سخنان دیگران را هم بشنوید ؟
--------------------------
بهتر است با خود بی بی سی تماس بگیرید. اطمینان دارم حرفتان را می شنوند. - سیب

Posted by: شاهرخ at June 15, 2009 6:11 AMسلام من فكر ميكنم از بس كانالهاي خودمون يك مشت دروغ تحويل مردم دادند تنها شبكه اي كه صادقانه ريز اخبار ايران و جهان رو بهمون ميگه همين بي بي سي هست. افتادن به جون جونهامون و دارن قتل عام ميكنن. شبكه ايران ميگه اراذل و اوباش در حالي كه دارن از حق ضايع شده خودشون دفاع ميكنن.واقعا از كاركنان بي بي سي ممنونم كه صادقانه با مردم در ارتباطن.

Posted by: فرياد at June 15, 2009 5:58 AMاز تلاش مستمر و خستگی نا پذیر شما ممنونم در تلخ ترین لحظات برای مردم ایران تنها شما مرهمی برای دلهای مردم بودید.من به عنوان یک ایرانی از ایرانی بودن خود احساس شرم می کنم و آینده آن دیگر برایم مهم نیست تا حالا این اندازه به شعور مردم ایران توهین نشده بود

Posted by: امین at June 15, 2009 1:10 AMسلام به همه جوانان ایران زمین.
من میخوام به همه بگم حالا که این فرصت پیش اومده باید تا نتیجه گیری نهایی ادامه بدیم .وخواهشم از همه اینه که باید مطالبلطمون رو فقط به صورت مسالمت آمیز و قانونی از حاکمیت درخواست کنیم.

Posted by: محمد at June 15, 2009 12:01 AMیكی به من بگه دیكتاتوری یعنی چی؟
مگه دیكتاتوری بغیر از كتك زدن مردم و قطع كردن راه های ارتباطی مردم مثل sms ماهواره موبایل یا راهپیمایی تویه خیابونه. حتی فعالای سیاسیم دستگیر كردن.
حتی تقلب توی انتخابات.
حالا یكی به كه دیكتاتوری یعنی چی؟

Posted by: پویا at June 14, 2009 1:36 PMسلام
خسته نباشید پونه عزيز و همه بچه هایی که تواین چند روز زحمت کشیدین.
ایناواقعا همه روبه افتضاح کشوندن.توی یزد چد نفر از آدمای طرفدار احمدی نزاد رو کشدن توی شیراز هم همیطور بوده.

Posted by: نيکا at June 14, 2009 11:01 AMسلام به پرسنل فعال وجوان بی بی سی
از اینکه یه شبکه بدون سانسوروشفاف خبررسانی میکنه خوشحالم . خواهش میکنم در رایطه با نویزی که روی شبکه انداخته میشه اقدام کنید تا ما صدا وتصویر شماروباکیفیت بهتر در یافت کنیم.
ممنونم
حمیده - تهران

Posted by: حمیده at June 14, 2009 8:26 AMسلام .. و خسته نباشید ..
فرکانس بی بی سی رفته .. ایا کسی میتونه تو این موقعیت حساس فرکانسی که شاید بی بی سی با اطلاع پیدا کردن از سانسورش گذاشته باشه رو به من بده
----------------------
فرکانس جدید BBC

Satellite : Telstar 12, 15 degrees West
Frequence : 12608
Symbol Rate : 19.28 Mbaud
Horizontal sTa

از این وبلاگ:
http://khordad88.wordpress.com/page/2/

Posted by: احسان at June 13, 2009 11:59 PMمي خواستم در مورد انتخابات رياست جمهوري مطلبي رو بنويسم تا به گوش همه دنيا برسه . در روز انتخابات در كل زندانهاي ايران ملاقات حضوري گذاشته شده و در همان زمان زندانيان بايد راي مي دادند و تمام زندانيان و خانواده هايشان را با تهديد مجبور مي كردند كه به احمدي نژاد راي بدهند بنده خودم در آنجا حضور داشته و از نزديك شاهد اين ماجرا بودم چون خودم يكي از نزديكانم در زندان به سر مي برد حتي سربازان را با تهديد به اينكه اگر به احمدي نژاد راي ندهند اضافه خدمت مي خورند مجبور به راي دادن به احمدي نژاد كردند و اين بسيار درد آور بود . اگر اين اتفاق در كل زندانهاي ايران افتاده باشد كاملا مشهود است كه بايد او برنده اين مسابقه باشد .

Posted by: شورمست at June 13, 2009 12:42 PMسلام بسیار شبکه خوبی است و خلا اطلاع رسانی در ایران را پر می کند مخصوصا از اجرای پونه قدوسی و اردلان و ناجیه غلامی لذت می برم همتون شاد باشید

Posted by: محمد at June 13, 2009 7:58 AMسلام
به نظر من این خوبه که خبر سانسور نشه و آدم بتونه همه چیو به خوبی بدونه
چرا باید خب هارو سانسور کرد؟
من مشکلی در بی بی سی فارسی نمی بینم

Posted by: athar at May 18, 2009 9:51 AMبا عرض سلام و خسته نباشی خدمت عزیزان
به نظر اینجانب تلویزیون فارسی بی بی سی محشر میباشد به دلیل اینکه حداقل انتظارات بیننده،،روشن و رنگی بودن فضا و دکورو امکان ابراز نظرات منتقدانه و ارتباط زنده چیزی که در رسانه ملی ایران یک سراب خوش است (ماجرای عمو پورنگ -حسنی )

Posted by: رویا at April 15, 2009 7:21 AMيكي از ويژگي هاي اين شبكه فرصت اظهار نظر موافقين نظام است كه در شبكه اي مثل صداي امريكا به هر دليلي نمي بينيم. اين ويژگي اين فرصت را مي دهد كه بيننده پوچي استدلالهاي آقايان را بهتر ببيند. شايد علت طفره رفتن ايشان از حضور در صداي امريكا عدم مقاومت در برابر اظهارنظرهاي منطقي باشد

Posted by: مهرداد at March 9, 2009 5:28 AMبی بی سی فارسی یک کانال کاملا آخوندی هست. بعضی تیکه ها هم فقط واسه رد گم کردنه. شک نکنید. تنها تفاوتش اینه که اخبارگوهای زن بی حجابن!!!
--------------------
مرسی. اما حالا چرا شک نکنیم؟! چرا فکر می کنید باید این حرف شما را بی سوال و شک قبول کرد؟ - سیب

Posted by: مهشید at March 4, 2009 9:45 AMبي بي سي فارسي دارد حقايقي را كه حاكمان نظام از مردم مخفي ميكند را باز گو ميكند

Posted by: lwxtd at March 2, 2009 12:22 PMحرف نداره دوست من
تحليلهات رو هم قبول دارم معركه است من بي بي سي رو دوست دارم

Posted by: فرزاد at February 18, 2009 3:49 AMبه نظر من خيلي خوبه اصلا خسته كننده نيست

خيلي متنوع مخصوصا مستندهاش مثل تايتانيك

Posted by: yasi at February 10, 2009 4:03 PMبه نظر من مباركه.جاش خالي بود.

Posted by: Anonymous at January 27, 2009 2:10 PMانگلیس ها همیشه طرفدار آخوند ها بوده اند.فکر نمی کنید آمده اندتا پایه های رژیم آخوندی را محکم تر کنند؟
--------------------------
من خبر ندارم. ولی برنامه ها را تعقیب کنید ببینید از آن چی به دست می آید. - سیب

Posted by: گل مريم at January 18, 2009 11:01 PMممنون جالب بود
نمیدونم تا کی باید به جای حمله ی بی محاسبه یکبار هم که شده محاسبه عاقلانه نکنیم. همون طور که گفتید سانسورچیان در کل طالب خبررسانی یکطرفه اند . خبررسانی موافق و مخالف به نوبه خود گامی است به سوی حل مناقشات و نقدهای سازنده . درست نیست با خط های قرمز سانسور روی نام ها خط کشید .

Posted by: عباس at January 18, 2009 6:14 AMدرود
یکی دو روزی از شروع به کار شبکه تلویزیونی بی سی پارسی می گذرد.خوب یا بد بودن این خبر شاید بحثی نباشد که در وبلاگ ما به آن بپردازیم اما چیزی که باعث شده ما به آن بپردازیم
ادامه مطلب در هفته نامه پیام بهبهان
خوشحال می شویم در بحث مان شرکت نمایید و نظرتان را برایمان بنویسید.
بدرود

Posted by: payambehbahan at January 18, 2009 2:00 AM"تحریک کننده" شاید واژه ای نادرست باشد، چون القایی منفی در خود دارد. به هر رو، آنها می خواهند جای خود را در بازار رسانه ها باز کنند و دولتی هم پشتشان نیست که پول بریزد و چون رسانه های حکومتی بدون توجه به نظر بیننده و شنونده هر چه دلشان بخواهد، پخش کنند.
از دید من این کانال در برهوت رسانه ای و ابتذال موجود صادره از لوس آنجلس، جایش کاملا مثبت است.
نویدار

Posted by: نویدار at January 17, 2009 1:22 PMسلام

خواندن تحلیل کسی که خودش اهل رسانه است و در کارهایش هم ثابت کرده خیلی جدی به این مقوله فکر می کند غنیمت است.ممنون و شاد باشید.

Posted by: کوروش at January 17, 2009 10:09 AMبی بی سی فارسی یا بی بی سی پارسی؟
----------------
حتما فارسی. چون زبان عرف رایج است. - سیب

Posted by: پرسش at January 17, 2009 8:48 AMمهدی عزیز
به نظر من خیلی زیبا نوشتی و واقعا کاری کردند کارستان!
همیشه آرزو می کردم که تا زمانی زنده ام تلویزیونی فارسی ببینم که از هر نظر با استاندارهای بین المللی و حرفه ای همخوانی کند! البته آرزو داشتم این کار در ایران خودمون می شد ولی شاید این کار بی بی سی مسئولان تلویزیون ایران را به رقابت بکشاند چرا که اگر تغییر ندهند مخاطب خود را از دست خواهند داد.
امیدوارم همین طور بمونه و بهتر هم بشه
با آرزوی موفقیت برای آنها

Posted by: اختر at January 16, 2009 8:35 PMبله البته الان در صفحه اصلي هست. اما آن موقع نبود. موفق باشيد

Posted by: هادي ناصري at January 16, 2009 3:58 AMكانال بسيار خوبي است حتي از صداي آمريكا هم حرفه اي تر است

Posted by: مهدی - شیراز at January 16, 2009 12:11 AMمن که بسیار خوشحال شدم که بی بی سی تلویزیون فارسی راه اندازی کرد . میدونم که این کاره هستند و حرفه ای هستند . حداقل اگر تلویزیون مزخرف داخلی هزارتا چیز رو سانسور میکنه و اخبار جهت دار به خورد بیننده میده میتونیم امیدوار باشم که کانالی بدون سانسور هم داریم . که میتونیم واقعیات رو در آن ببینیم .

Posted by: حجت at January 15, 2009 2:15 PMسلام
خب٬ حالا مدتیه خصومت نورزیدیم دلمون تنگ شده.
- بی‌بی‌سی تحسین‌برانگیز٬ تحریک‌کننده (هیچ رسانه‌ای به پای بی‌بی‌سی نمی‌رسد)
- با کارکنانی حرفه‌ای٬ مسلط‌ تر و درگیرتر
- ایرانی‌ترین رسانه‌ی خارجی٬ پیش از آن‌که بریتانیایی باشد ایرانی است. توان ایرانیان را برای ارائه کار حرفه ای معتبر نشان می دهد
- بی بی سی نقش پیشگام و موثر خود را در تحریک رقبا و بالا بردن جذابیت رسانه خبری و حرفه ای ثبت کرده است
ذره‌ای تردید؟ اشاره‌ای به خدانکرده ضعف؟ یا به ضعف‌های احتمالی؟ کمی نگرانی از ...؟ یک اشاره‌ی کوچک به کج‌راهه‌ای که ممکن است ...؟ چون و چند ظریفی در منافع و مقاصد؟ یک کلمه یا جمله‌ای که «بوی» انتقاد بدهد؟
می‌دونید چی می‌گم؟ تصور کنید در بخش تبلیغات بی‌بی‌سی به کار اشتغال دارید و از شما خواسته می‌شود که متنی تبلیغی برای این رادیو بنویسید. در این صورت٬ می‌توانید متنی بهتر از این که نوشته‌اید تهیه کنید؟ فکر نمی‌کنم.
اگر کارمند بی‌بی‌سی بودید٬ ماجرا روشن و رفتار شما فهمیدنی می‌بود. وفاداری یک کارمند بخش تبلیغات به نرم «عینیت» نشان می‌دهد که او فاقد قابلیت لازم برای انجام وظایف شغلی خود است.از کارمند بخش تبلیغات یک مجموعه نمی‌توان انتقاد کرد که چرا به کمبود‌ها و ضعف‌های آن مجموعه نمی‌پردازد. اما از شما چی؟ فکر نمی‌کنید عینک شیشه‌صورتی شما واقعیت را کمی کج می‌کند؟
------------------------
مانی عزیز من دنبال نقطه ضعف نمی گردم. کار به اندازه ای بزرگ است که نقطه ضعف هایی که همان روز اول هم می شد رویش دست گذاشت نادیده گرفتنی است. اگر بعد از مدتی هنوز هم آنها وجود داشت بعد می شود نقد هم کرد و حتما هم اینکار را می کنم. ضمن اینکه دیگران هم می نویسند و لازم نیست من به همه آنها اشاره کنم. ولی فعلا من چیزی جز یک کار تحسین برانگیز نمی بینم. می دانم خلاف روحیه سرکار و یا بسیاری بدبین ها ست اما من دوست دارم شادی دوستان ام را تایید کنم تا بدانند کار مهمی کرده اند. راه برای نقد هم همیشه باز است. - سیب

Posted by: مانی ب at January 15, 2009 9:05 AMمن که واقعاً تحریک شده‌ام! دوست خوب اگر تمایل داشتید می‌توانید در تامین محتوای «سی‌سی‌جی سیما» با نشانی TV.ccgint.net مشارکت کنید.

Posted by: وب‌پدر at January 15, 2009 12:17 AMآقا سلام. این مطلب رو در سیبستان ندیدم. ور داشتید از سیبستان؟ چون در گوگل هستش و لی در خود سیبستان ندیدم. ممنون
----------------------
همین که پاش کامنت گذاشته ای؟ - سیب

Posted by: هادی at January 14, 2009 5:58 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 37
چاپ کن
بفرست