سيبستان
http://sibestaan.malackut.org/

October 18, 2007

روشنفکران دهانی و دروغهای شاخدار

متن زیر را فقط به خاطر ثبت در تاریخ اینجا می گذارم تا برای خودم و دوستان ام یادآور این باشد که هستند کسانی که جز دروغ و یاوه نمی پسندند. برای افسانه پسندی و دروغ بافی هم لازم نیست برویم یقه رمال ها و فال بینان و منتشر کنندگان عکس های زن پلنگی را بچسبیم برخی از به اصطلاح درسخوانده ها هزار بار بدترند چرا که امکان دارند سخن راست بگویند اما ترجیح می دهند یاوده گویی کنند و از خود اطلاعات در وکنند (به لهجه مشهور! بخوانید). به این دست افراد باید گفت که در بهترین حالت هیج فرقی با عوام الناس ندارند که همه چیزشان افواهی است گرچه عوام دست کم مراقب اند پیش لوطی معلق نزنند و اینها همان هم نیستند و هر چه به دهان شان بیاید بی پروا می گویند و منتشر می کنند و روی امثال شریعتمداری کیهان را سفید می کنند هر قدر هم سرخ باشند:  

مهدى جامى حدود 15 سال پيش از ايران خارج و به كشور انگليس پناهنده شد. او پس از چند سال به استخدام نيمه وقت بى بى سى در آمد و خبرنگار آنها در گرجستان شد. علت مهم آن هم اين بود كه جامى همسرى گرجى اختيار كرده بود كه همان موجب حضور او را در گرجستان فراهم ميكرد و به دليل تكلم زبان فارسى هر دو مليت او توانست چند سال خبرنگار بى بى سى در گرجستان باشد كه حدود پنج سال پيش به انگليس باز گشت.
باوجوديكه جامى داراى پناهندگى از انگليس است اما هيچ شواهدى دال بر فعال سياسى بودن ايشان وجود ندارد و ايشان هرگز در هيچ شكلى از فعاليت هاى سياسى فعال نبودند كه احتمالا مانند بسيارى از ايرانيان در شرايط خاصى قادر به كسب پناهندگى شد.
سه سال پيش دولت هلند با تخصيص پانزده مليون يورو در صدد راه اندازى تلويزيون ايرانى در هلند شد كه هدف اصلى آن تقويت اصلاح طلبان درون حكومتى و منحرف كردن مبارزات مردم ايران از انقلاب و دگرگونى هاى اساسى بود. بودجه تلويزيون گويا كه با طرح و مديريت شركت گويا در فرانسه (‌ صاحبين وب سايت گويا) ، حسين باستانى و رضا علامه زاده و با حمايت فرح كريمى تهيه شده بود در پارلمان هلند مورد تصويب قرار گرفت. پس از چندى و در پى مخالفت كارشناسان هلندى در نهايت تلويزيون گويا متوقف و بودجه آن كه با ادغام در بودجه كاخ سفيد  به چهل و پنج مليون يورو افزايش پيدا كرده بود در اختيار صاحبان طرح و ايده هايى قرار گرفت كه متعهد به پذيرفتن شرايط سياسى اتحاديه اروپا ، آمريكا و منافع آن در ايران باشند كه وزارت امور خارجه هلند مسئوليت اجرايى آن را بر عهده داشت. تعهدات شامل رئوس زير ميباشد:
آنتى كمونيسم و آنتى مجاهد
دورى از هرگونه اشعار و مطالب تحريك آميزى كه منجر به شورش هاى مردمى شود
دورى از هرگونه مفاهيمى كه سبب تقويت تفكر انقلاب و سرنگونى در ايران باشد
تقويت روشنفكران دينى و اطلاح طلبان
تبليغ گذار ارام و مسالمت آمير بسمت ايجاد دمكراسى در ايران
عدم تبليغ هرگونه حقوق قومى و مليتى
و تلاش در جهت استحاله كردن جمهورى اسلامى به سمت قدرت گيرى نيروهاى دمكرات و ليبرال درون ايران
..... .....
بمجرد درز كردن اتفاقى اطلاعات مربوط به اين پروژه، شركاى پروژه در جلسه اى با پليس امنيت سياسى هلند و نماينده وزارت خارجه ، به بهانه حفظ امنيت خود و همكارانشان از مقامات مسئول هلندى درخواست كردند كه از اين پس تمامى اطلاعات مربوط به اين پروژه مخفى بماند. اين از موارد نادرى بود كه دولت هلند حاضر به اختفاى اطلاعات سياسى خود ميشد. بدين شكل شركاى پروژه نه تنها خود به ابزارى در جهت پيشبرد سياستهاى استعمارى هلند و آمريكا در قبال تحولات ايران تبديل شدند، بلكه امروزه عملا از همكاران پليس امنيتى آن بشمار ميروند.
 
مهدى جامى پس از شروع فعاليت راديو زمانه و پس از پانزده سال بدون هيچ مشكلى به ايران سفر كرد كه گزارش كامل سفرش را در وبلاگ راديو زمانه منتشر كرد. (کذا در اصل)

پس نوشت:
به قول قدیم رو که نیست سنگ پای قزوین است. می فرمایند که سال گذشته سی سند رو کرده اند در باره چی؟ سیبستان؟ ملکوت؟ نقش امپربالیسم در حلقه ملکوت؟! خلاصه دروغ را فقط با دروغ می توان ادامه داد. برای معرفی لینک آنچه من نوشته ام، در وبلاگ شان می فرمایند:
من و پالتاك: لازم به توضيح است كه سايت زير متعلق به گروه اينترنتى "حلقه ملكوت" كه متشكل از تعدادى نويسنده و روشنفكر كه همگى هم از كارمندان با حقوق راديو زمانه هستند ميباشد. بازديد كنندگان سايت ما بخوبى بياد مى اوردند كه يكسال پيش و درست در چنين روزهايى بيش از سى مقاله و سند در خصوص پروژه امپرياليستى اروپا و آمريكا نتشر شده بود كه گذشته از كم و كاستى هايش اما همگان حداقل به واقعيت هاى پشت پرده اين پروژه اشنا شدند . قضاوت با خوانندگان.

کارمندان با حقوق زمانه؟! بعد هم عنوان مطلب را روشنفکران دهاتی نوشته است!  رفیق اول حرفهای بالا را ثابت کن بعد یقه امپریالیسم و سند را بچسب. سرکار که نمی توانی یک مشت امور ساده را تحقیق کنی (مثل اینکه من هرگز پناهنده نبوده ام یا زن ام سمرقندی است نه گرجی و کارم در بی بی سی پاره وقت نبوده و پنج سال در گرجستان نبوده ام و الخ) چطور سر از پروژه های امپریالبسم درآورده ای؟
تمام حقوق اين صفحه براي نويسنده محفوظ است