:: سالی که سلطان شکسته شد
:: بگو مگو با نیکان
:: رسانه سبز میدان لجن مالی نیست
::  این باش و آن نباش زبان و منطق سبز نیست
:: ورود به مرحله تثبیت گفتار سبز
:: جنبش سبز مرگ ندارد
:: بعد از 22 بهمن
:: بیانیه خامنه ای، سند آپارتاید ولایی
:: اگر سبزها 22 بهمن را از دست بدهند بازی را باخته اند
:: راه حل رفسنجانی یا جمهوری سوم
:: خامنه ای در پرانتز
:: شفاف سازی از این بیشتر؟
:: این صدای خرد خامنه ای است؟
:: بازی در وقت اضافه
:: قرآنی که خدا به علم الهدی نازل کرده است
::  بیانیه عاشورای موسوی؛ راه آخر پیش از فروپاشی
:: آن نیمه غایب
:: عاشورا و اشقیای نظام
:: ماجرا خیلی ساده است
:: مسیرهای تاریخ فردا
:: وقتی بالاخره رهبر پاسخگو شد
:: شهر ممنوعه آخرین ولی فقیه
:: آنچه روز قدس فاش کرد
:: بیانیه های خنده دار
:: اندیشه و هنر جنبش
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
March 8, 2011  
لطفا عذرخواهی بیجا نکنید  
 
امروز کلمه متنی مبهم و بی منطق منتشر کرده که مثلا خبر قبلی اش را در باره زندانی شدن رهبران سبز تصحیح کند و از اینکه چنان خبری داده است عذرخواهی کرده است. من فکر می کنم این عذرخواهی که انگار ادای نوعی حرفه ای گری است، بیجا و بی معنا ست. جای عذرخواهی نبوده است و کلمه در خبررسانی در باره مهمترین و حساس ترین مساله امروز جنبش با بی مسئولیتی و بی دقتی آشکاری برخورد کرده است. برای اینکه روشن شود مشکل خبر چیست روگرفتی از متن خبر را اینجا می گذارم:

«پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسوولین  عالیرتبه و  نپذیرفتن مسوولیت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط  متصدیان امور، تحقیق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به سر می برند./ به اطلاع مخاطبان محترم می رساند، در روزهای گذشته با توجه به  انکار و ابهام  مسوولین در اطلاع رسانی، با پیگیری زیاد،  خبری به کلمه مبنی بر انتقال موسوی و رهنورد به  پادگان حشمتیه  رسیدکه بر  مبنای آن و نیز به دلیل برخی اخبار نگران کننده دیگر اقدام به اطلاع رسانی صورت گرفت. بدیهی است تناقض گویی، پرده پوشی و ابهام در گفتار مسوولان در مورد وضعیت این عزیزان نیز به اخبار نگران کننده دامن می زد، وضعیتی  ابهام الودی که هم اکنون نیز از سوی مسوولان ادامه دارد. عدم شفافیت و صداقت مسوولان در این زمینه  و عدم اطلاع رسانی  امکان دریافت خبر دقیق و  قطعی را تا کنون با مشکلات جدی مواجه کرده است./ اما با  ادامه تحقیقات کلمه در روزهای اخیر  مشخص شد خانم رهنورد و آقای موسوی  تا لحظه تنظیم خبر در بازداشت خانگی  به سر می برند که  بدینوسیله خبر انتقال و از منزل به  بازداشتگاه تصحیح و از  مخاطبان محترم عذر خواهی می شود./ لازم به ذکر است  وضعیت نگهداری ایشان در منزل، با توجه به قطع کامل ارتباطات با دنیای خارج و سلب اختیار تردد از ایشان، چیزی فراتر از حصر به معنای ممنوعیت  تردد و خروج از منزل است  و در واقع نوعی بازداشت خانگی است که تاکنون هیچ مرجع قانونی حاضر به موضع گیری و پذیرش مسئولیت رسمی این عمل غیر اخلاقی و غیر حقوقی نشده است. کلمه در صورت  هر گونه اطلاع از وضعیت آقایان موسوی و کروبی مخاطبان  را در جریان قرار خواهد داد.»

این خبر یک دو جزء خبری دارد اما با همه اجزای خبر زندانی شدن رهبران سبز همپوشانی ندارد. بنابرین تا تکلیف همه اجزا روشن نشود خبر سابق به قوت خود برقرار است.

این خبر می گوید انتقال به «حشمتیه» نادرست بوده است و موسوی و رهنورد در بازداشت خانگی هستند. 

این خبر نمی گوید:
آیا در تمام این مدت که خبر انتقال به حشمتیه مطرح بوده انها در خانه خود بازداشت بوده اند؟
این خبر نمی گوید مهدی کروبی و فاطمه کروبی هم در خانه خود در بازداشت اند؟
این خبر روشن نمی کند که ایا فرزندان موسوی و رهنورد با آنها ملاقات کرده اند؟
این خبر نمی گوید که اگر رهبران سبز در خانه خود بازداشت اند چرا فرزندان آنها در این مدت خبرهای دیگری داده اند؟

این خبر می گوید «تا لحظه» نوشتن خبر موسوی و رهنورد در خانه بوده اند. یعنی خبرنویس اطمینان ندارد که پس از آن هم در خانه مانده باشند و به جای دیگری منتقل نشده باشند. در واقع «در لحظه» نوشتن خبر در خانه بوده اند؛ نه «تا لحظه» نوشتن خبر که بین خبر حشمتیه و این خبر را می پوشاند.

شب امیرارجمند به بی بی سی می گوید موسوی و رهنورد امروز ساعاتی در خانه بوده اند! و خود هم اذعان دارد که قطعا پیش از این مدتی در خانه نبوده اند. معنای این دو جمله بسادگی این است: موسوی و رهنورد به محلی در خارج خانه منتقل شده بوده و در آنجا بازداشت بوده اند و امروز ساعاتی به خانه برده شده اند. لابد برای اینکه قسم حضرت عباس مقامات قضایی تماما دروغ نباشد.

آیا این موضوع نقض انتقال انها به خارج از خانه آنها ست؟

و بر فرض که نام آن محل که آنها در خارج خانه زندانی بوده اند «حشمتیه» نبوده باشد تغییری در وضعیت انها می دهد؟

از آن بدتر ساعتی پس از این انتشار این خبر سحام نیوز نوشت که از کروبی ها خبری در دست نیست و شواهد قوی حاکی است که آنها در خانه خود نیستند. چطور می شود که موسوی و رهنورد در خانه باشند و کروبی ها در خانه نباشند؟

 نهایتا: مگر مکرر نگفتند و نشنیدیم که تکذیب خبر زندانی بودن رهبران سبز منوط به تماس فرزندان آنها با ایشان است؟ من نمی دانم چه اضطراری موجب شده یک خبر بی سر و ته در تکذیب خبر قبلی و در واقع تایید ادعاهای مقامات منتشر شود. اما برای من و برای هزاران هزار آدمی که نگران رهبران سبز هستند خبر وقتی تکذیب می شود که آن شرط قبلی انجام شده باشد و فرزندان رهبران بتوانند با آنها ملاقات کنند. فقط بیانیه فرزندان آنها که بگویند با پدر و مادر خود دیدار کرده اند و انها در خانه خود بوده اند و هستند قابل پذیرش است و لاغیر. لطفا با این خبر سیاسی کاری نکنید و عذرخواهی بیجا هم نکنید و عقب نشینی بی معنا هم نفرمایید. اگر هم اضطرار دارید دست کم امتیاز بگیرید و بدون ملاقات فرزندان با رهبران خبر را تکذیب نکنید و گرنه تا قیامت باید از هر چه می گویید و می خواهید عقب نشینی کنید.

آقایان، مدیران کلمه، مشاوران یا هر فرد و گروه دیگری که در این کار به دلیل آشنایی با موسوی حرمتی پیدا کرده اید، اجازه بدهید به شما اطمینان کنیم و اعتمادمان همین اول کار از بین نرود و گرنه انتظار نداشته باشید کسی برای مواضع و حرفهای شما ارزشی قائل شود و یا شما را به رهبری ولو شورایی بپذیرد.

Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/6037
نقد و نظر

کلمه جوری این خبر را کار کرده که میخواد یک غلط املایی رو تصحیح کنه . بسیار عجیب و غریبه - ببینین امیر ارجمند چه واکنشی نشون داد - اول به رادیو فردا گفت نه تایید میکنم نه تکذیب - بعد به bbc گفت حتما از منزل خارجشون کردند حالا برشون گرداندند- خیلی ها فکر میکنند شاید حکومت مجبورشون کرده باشه یک چنین خبری رو کار کنند- وگرنه حد اقل میگفتند تحت فشار داخلی و خارجی حکومت مجبور شد برشون گردونه به خونه هاشون--
راجع به کمانت قبلی ام که ازشما در خواست نقدی منصفانه در برابر فحاشی های خودنویس به مهاجرانی داشتم- اتفاقی به بگومگوی ساله گذشته در همین روزها با نیک آهنگ بر خوردم- متوجه شدم این قصه سر دراز دارد.....

Posted by: khatesabz at March 9, 2011 7:58 AM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 1
چاپ کن
بفرست