:: سالی که سلطان شکسته شد
:: بگو مگو با نیکان
:: رسانه سبز میدان لجن مالی نیست
::  این باش و آن نباش زبان و منطق سبز نیست
:: ورود به مرحله تثبیت گفتار سبز
:: جنبش سبز مرگ ندارد
:: بعد از 22 بهمن
:: بیانیه خامنه ای، سند آپارتاید ولایی
:: اگر سبزها 22 بهمن را از دست بدهند بازی را باخته اند
:: راه حل رفسنجانی یا جمهوری سوم
:: خامنه ای در پرانتز
:: شفاف سازی از این بیشتر؟
:: این صدای خرد خامنه ای است؟
:: بازی در وقت اضافه
:: قرآنی که خدا به علم الهدی نازل کرده است
::  بیانیه عاشورای موسوی؛ راه آخر پیش از فروپاشی
:: آن نیمه غایب
:: عاشورا و اشقیای نظام
:: ماجرا خیلی ساده است
:: مسیرهای تاریخ فردا
:: وقتی بالاخره رهبر پاسخگو شد
:: شهر ممنوعه آخرین ولی فقیه
:: آنچه روز قدس فاش کرد
:: اندیشه و هنر جنبش
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
September 18, 2009  
بیانیه های خنده دار  
 

من هر چه به این بیانیه سپاه نگاه می کنم بیشتر خنده ام می گیرد! بیانیه ای که مثلا قرار است کوبنده و رعب آور باشد سخت مضحک از کار درآمده است. این نتیجه پیله ای است که دور خود تنیده اند و جهان را نمی بینند و تغییرات حادث شده را نمی شناسند. 

سپاه به ملت شریف و انقلابی ایران خطاب می کند اما منظورش از ملت منهای آن رقم رسمی چندمیلیونی است که به قول این بیانیه در جبهه شکست خوردگان انتخابات اند. ملت ملت است. پیروزشده و شکست خورده ندارد. مگر اینکه فرض کنیم فقط پیروزها ملت اند. اما اگر این است ما معتقدیم شما تقلب کردید و ما پیروزیم. پس به حساب شما ما ملت ایم!

می گوید برخی اخبار و گزارشات دریافتی حکایت از برنامه‌ریزی شبکه‌‌های بیگانه بویژه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلال و انحراف در حرکت توفنده و یکپارچه شما مردم عزیز و آگاه علیه رژیم اشغالگر قدس دارد. 
 ما که خودمان جزو ملت ایم هر چه خواندیم و شنیدیم از همین ملت غیور و ما مردم عزیز بود. مگر اینکه فرض کنیم آیت الله صانعی تازگی صهیونیست شده یا مجمع روحانیون به شبکه های بیگانه پیوسته و خلاصه همه این نخبگان و روحانیان که دعوت به راهپیمایی روز قدس کرده اند از طرف اسرائیل نیابت داشته اند.

بعد واقعا تماشایی است که این افسران انقلاب، دشمنان انقلاب و نظام را کنار شکست‌خوردگان عرصه انتخابات اخیر می گذارند و خودشان هم متوجه نمی شوند چه مزخرفاتی می بافند. این شکست خوردگان همان چندین میلیون ناقابل اند که اینهمه پزش را رهبر و رئیس جمهورش می دهند که اینها رای به نظام داده اند اما در بیانیه افسران خیلی انقلابی ما می شوند کسانی که در تلاش هستند برای انتقام از مردمی کار کنند که حماسه
۲۲ خرداد و حضور بی نظیر ۸۵ درصدی را خلق کرده اند. خیلی نیاز به هوش فراوان ندارد که این میلیونها مردم شکست خورده، به زعم افسران خیلی انقلابی، هم جزو همان حماسه و همان 85 درصد بوده اند. نمی شود که یکبار در قالب آن 85 درصد برایشان هورا کشید و یکبار هم همانها را در صف دشمنان نشاند! 

بعد هم حرکات خاص و شعارهای انحرافی و استفاده از نماد‌های فریبنده رنگین یعنی چه؟ از کی تا حالا سپاه وارد عرصه تشخیص رنگهای فریبنده شده است؟ کار سپاه این است؟ رنگ بدتر است یا ننگ؟ بعد هم عمل کردن به نسخه رسانه‌های بیگانه و البته حتما صهیونیستی یعنی چه؟ رسانه خودی کدام است؟ همین رسانه هایی که مثل اب خوردن از بام شام دروغ می گویند؟ بهتر نیست این افسران محترم بگویند از ترس دارند زبان فارسی دری را به دری وری تبدیل می کنند؟ گروههایی از همان میلیونها مردم 85 درصدی می خواهند بیایند به شیوه خود روز قدس را گرامی بدارند. به سپاه چه؟ سپاه را چکار به راهپیمایی مردم حماسه ساز؟ مگر روز قدس ملک طلق سپاه است؟ مگر روز دولت است؟ مگر روز ارتش است؟ روز قدس روز مسلمانان است و این مردم 85 درصدی هم مسلمان اند. می خواهند اصلا داد بزنند و دادخواهی کنند. به شما چه مربوط که برای آنها خط و نشان بکشید؟ چه کسی گفته شما می توانید برای مردم 85 درصدی تعیین تکلیف کنید؟ کی به شما گفته که می توانید جلو مردم بایستید؟ 

من اطمینان دارم یک آدم عاقل و سالم این بیانیه را ننوشته است و حتما هزاران سپاهی هستند که آنها هم به این بیانیه نویس می خندند: هشدار می‌دهیم چنانچه قصد هرگونه اخلال و بی‌نظمی در راهپیمایی با شکوه روز قدس را داشته باشند با برخورد قاطع فرزندان شجاع و غیور ملت مواجه خواهند شد.

مثلا چه خواهید کرد آقایان افسران؟ چه دارید که تا به حال رو نکرده اید؟ غیر از باتوم و لباس شخصی و کلت کمری و کتک و فحش و حبس و دادگاه نمایشی و اعتراف بازی چه دارید؟ خب اگر قرار بود آن کارها موثر باشد که تا به حال شده بود. چرا خودتان را با ابن بیانیه ها مضحکه می کنید؟ این روزها و این ماهها در تاریخ ثبت می شود. امروز و فردا به این بیانیه هاتان می خندند. می گویند یک آدم سالم و عاقل نبود که یک بیانیه معقول بنویسد. یا ننویسد برود عملیات اش را بکند و بزند و بگیرد و بکشد. ادم که انشا ندارد خودش را رسوای عام و خاص نمی کند که. 

می گوید از اقشار و آحاد مختلف ملت، بویژه مردم شریف تهران، می خواهیم چنین و چنان بکنند. این بویژه اش دیگر واقعا آخر مضحکه است. مردم تهران که بارها و بارها نظر خود را اعلام کرده اند از ولی عصر تا بهارستان از هفت تیر تا آزادی از حسینیه ارشاد تا مسجد قبا. شما تازه بیدار شده اید؟ مردم تهران چه بکنند؟ این عوامل بیگانه کی و کجا هستند که مردم باید با انها مقابله کنند؟ حضور گسترده هم داشته باشند؟ این واقعا خواست قلبی شما ست؟ تمام این بیانیه در مذمت حضور تهرانی ها ست و نگرانی از اینکه با نماز جمعه قدس چه می کنند. با راهپیمایی قدس چه می کنند. دو هفته است که هر چه توانسته اید هشدار داده اید. تهدید به دستگیری این و آن کرده اید. بیانیه های رسوا در تکذیب فجایعی که در زندانهاتان اتفاق می افتد صادر کرده اید. سه ماه است که مردم را خون به جگر کرده اید. بچه هاشان را کشته اید. فرزندان و برادران و پدران و دختران آنها را به هر بهانه حبس و زجر و توهین کرده اید. دهها نفر را همین روزها دستگیر کرده اید. امشب علی پیرحسینلو و همسرش را هم دستگیر کرده اید. لابد جزو محافل مخفی صهیونیستی بودند که قرار داشتند فردا روز قدس تان را خراب کنند. حالا مردم تهران چه کنند؟ برای شما هورا بکشند؟ وقتی شعار دادید مرگ بر آمریکا نگویند مرگ بر روسیه؟ می خواهید مردم شعار واحد بدهند؟ می دهند. ولی چه کسی گفته شعار شما را باید تکرار کنند؟ می خواهید مردم در یک صف باشند. خواهند بود. اما چه کسی گفته این همان صفی است که شما جلودار آن اید؟ چه هنری کرده اید که مردم باید به شما اقتدا کنند؟


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/5614
نقد و نظر

هاهاها

خر منطق اين جمهوری به شدت لنگ است. تازگی ها کوررنگ هم شده اند و سبز را قهوه ای می بينند:)

Posted by: داريوش at September 19, 2009 2:43 AMمهدی جان سلام! چون تمامی راه‌های تماس به جز همین بخش کامنت وبلاگ‌ها از داخل ایران مسدود شده است (جی‌میل و گوگل‌ریدر و بلاگر و کامنت‌گیر بلاگر و ...) ناچار پیغام خود را اینجا می‌نویسم.

مهدی جان!
دوست قدیمی و نام‌آشنای‌مان علی پیرحسین‌لو (الپر) و همسرش را دستگیر کرده‌اند. بر خود وظیفه دانسته و همت کرده‌ایم تا در حد توانایی خود با نوشتن چند خط یا گذاشتن لوگو به بازداشت او و همسرش اعتراض کرده و آزادی او را خواهان شویم. لوگو در وبلاگ ف.م.سخن عزیز موجود است. پیشنهاد می‌کنم شما هم به این حرکت بپیوندید.

Posted by: مسعود برجیان at September 18, 2009 7:22 PMخیلی خندیدم. من هم همین فکر ها را کردم وقتی بیانیه را دیدم. با حرفهای صادق لاریجانی که بگذاریم کنار هم می شود "توطئه موساد برای کشاندن مردم به خیابانها" که البته لابد در قانون جرم تعریف شده است. هاهاها. نشانه اجاره بالاخونه است اینها.


جالبی این قضیه اینجاست که چه طور اکثر مردم همزمان یه جور فکر می کنیم. اگر خبر باشه، می فهمیم و تحلیل می کنیم. اگه مسخره باشه، با هم می خندیم. احتیاجی نداریم کسی بهمون بگه از بالا، ما رسانه خودمونیم. روز قدس احتمالا اکثر مردم همینطور فکر کردن که اومدن.

Posted by: Anonymous at September 18, 2009 5:22 PMدست و پازدن‌هاي مذبوحانه‌تان خيلي زيباست هر چه در چنته داريد رو کنيد که چيزي به پايان راه جنبش قهوه‌اي باقي نمانده

----------------------
ای برادر ارزشی ما که حساب نیستیم شما با یک ملت طرف اید که به آمار رسمی خودتان 14 میلیون نفرند. - سیب

Posted by: sdf at September 18, 2009 1:05 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 4
چاپ کن
بفرست