:: سناریوهای احتمالی برای روزهای نزدیک
:: اهمیت یک سخنرانی نیمه تمام
:: از گروگان گیری نمی توان دفاع کرد
:: نیمه خالی مجلس
:: فراموشخانه کهریزک یا آغل انسانی
:: معنای کشمکش احمدی نژاد و خامنه ای
:: خود را برای دوره بعد از نظام ولایی آماده کنیم
::  تحلیل دو-پایه و پیش بینی حرکت رفسنجانی
:: عدم خشونت کافی نیست؛ ...بسیار خوب! اما فقط یک پای دویدن است
:: نسل دوم بیت سیاسیون یا جنگ فائزه و مجتبی
:: خامنه ای در صد سال پیش
:: رای من کو؟ - یعنی: نمی توانی مرا حذف کنی
:: ناظران روسی در انتخابات ریاست جمهوری
:: شرم
:: پایان یک رهبر، آغاز رهبران
:: کشوری با دو رئیس جمهور و با دو ملت
:: خدمت آقای خامنه ای
:: کودتایی برای نابودی انتخابات
:: چه کسی باور خواهد کرد؟
:: تحریک مردم یا مقدمه کودتا؟
:: همین دموکراسی هدایت شده و استصوابی
:: کرباسچی و بی بی سی
:: اصل آبادی ایران است
:: دشمن پاسخ همه سوالها نیست
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
June 18, 2009  
حزب الله و حزب شیطان: نمونه ای برای راستی آزمایی  
 

از میان دهها خبر امروز یک خبر خیلی جالب است: حزب الله ایران می گوید که کسانی که به مردم حمله می کنند از ما نیستند و از حزب شیطان هستند(+). این از آن دسته خبرهایی است که در چند روز گذشته برای تسکین آلام عمومی و طغیان خشم و نفرت از کودتاچیان و عوامل آنها و سبعیتی که دربرخورد با مردم و حمله به خانه و زندگی و آنها نشان داده اند در حال طراحی و انتشار است. کسانی که امور رسانه ای این آقایان را مدیریت می کنند روشهای مختلفی را تاکنون آزموده اند تا به نوعی آشوب خبری و ایجاد تردید دامن بزنند و بتوانند جمع همدلانه مردمی را که به دروغ باور ندارند پراکنده کنند. انها همزمان یکی از نفرت آورترین روشهای خود را دوباره به کار می برند: تو را مورد حمله قرار می دهند و بیرحمانه و خارج از عرف هر پلیس و نیروی ضدشورشی مرد و زن و کوچک و بزرگ و عابر و تظاهرات کننده را لت و کوب می کنند و حتی سنگ پیاده رو را هم می شکنند و به مردم پرتاب می کنند که از عجایب رفتار نیروی نظم بخش است و در عین حال فردا اطلاعیه می دهند که اینها که حمله کردند لباس ما را پوشیده بودند و ما نبودیم. یعنی شما کتک خورده ای، بیرحمانه هر چه از زندگی ات دست شان آمده خرد و خاکشیر کرده اند و به غیرمتعارف ترین وجه زده و کوفته اند اما مسئولیت اش را هم نمی خواهند قبول کنند.

هزار دلیل هست که این دست اطلاعیه ها را ضدخبر بشماریم و باور نکنیم. این نمکی است که بر زخم ما می پاشند. انگار نه انگار این حزب الله و آن روش چماقداری اش تاریخ روشن سی ساله دارد و جامعه می داند این گروهها چرا از غیب حاضر می شوند و مامور به چه هستند و چرا مثلا در چهار سال گذشته خبری از آنها نبود اما دوباره پیدا شده اند.

اما فرض را بر صحت می گذاریم. فرض می کنیم حزب الله ایران در این روزها رفتار مدنی پیشه کرده است و از چماقداری توبه کرده است و واقعا می خواهد حزب «الله» باشد. بسیار خوب. اما این اتفاقات افتاده است. شما مدعی هستید نبوده اید و از این کارها به شما نمی آید. ولی اگر فکر کرده اید که ماجرا با اطلاعیه تمام می شود مخاطب و مردم و آسیب دیدگان و اهل رسانه را گول و گنگ پنداشته  اید. این هم درست مثل انتخاباتی است که مدعی هستید رئیس جمهورتان رای 70 درصدی آورده است اما نمی توانید 20 هزار نفر جمع کنید تا حمایت شان را از او نشان دهند. نمی توانید یک آمار درست بدهید که سر و ته اش با هم بخواند و صد غلط ازش درنیاید. نمی توانید سه تن از نامزدها را که همه از رجال خود آن نظام بوده اند و هستند قانع کنید.

اگر فرض را بر صحت بگذاریم یک حق بزرگ مطرح می شود. اینکه پس مجرم کیست؟ می گویید و می گویند که کسانی از لباس پلیس سوء استفاده کرده اند یا به نام حزب الله به مردم حمله خارج ازعرف و غیرقانونی کرده اند تا نام بلند شما را لکه دار کنند. بسیار خوب. شما که رئیس جمهور مقتدر 70 درصدی دارید، شما که مستظهر به حمایت رهبر هستید، شما که با پلیس و اطلاعات و نیروی انتظامی و بسیج راه و رابطه و سر و سر دارید چطور در برابر این تلاش برای ایجاد تنش به نام شما ساکت نشسته اید؟ چرا همان فردای اولین خشونتها اعلامیه ندادید و صف خودتان را جدا نکردید؟ چرا تا امروز با تکیه بر شبکه اطلاعاتی نظام این ناجوانمردان را که نقاب حزب الله بر چهره زدند پیدا و دستگیر و رسوا نکردید؟ چرا آنها را به تلویزیون نیاوردید تا به مردم معرفی کنید؟ چرا دست روی دست گذاشتید تا با نام و آبروی سی ساله شما بازی کنند؟ مملکت را به بحران دچار کنند؟ بین آحاد مردم و نظام تنش بیافرینند؟ چهره نظام مقدس تان را بیالایند؟ آیا چنین کسانی با معیارهای شما کمتر از مفسد فی الارض هستند؟ کمتر از معاند قسم خورده و محارب هستند؟ چرا هیچکس هیچ کاری نکرده  و نمی کند؟ چرا این ماشین سرکوب نظام مقدس فقط به درد زدن مردم معصوم می خورد که اعتراض مدنی خود را مطرح می کنند؟ چرا محاربان و معاندان و حزب-الله-نمایان را رها کرده است؟

راست می گویید این جانیان و مجرمان و اوباش که می گویید اعضای حزب شیطان اند پیدا کنید و به دادگاه بکشانید و برای خود و همه ما روشن کنید که اینها چه کسانی اند؟ اگر کردید آن وقت انتظار داشته باشید ادعای صحت و درستی انتخابات را هم از شما و نظامی که به آن خدمت می کنید باور کنیم. اما اگر نکردید انتظار نداشته باشید از نظامی که مردم را به شیوه ای که خود شما حزب شیطانی نامیده اید می زند و فرو می کوبد اما زیرش می زند و مسئولیت نمی پذیرد قبول کنیم که راست می گوید. اگر این نظام در علن و پیش چشم مردم می زند و انکار می کند چطور قبول کنیم که در خفا و در زیرزمین های وزارت کشور کرده است و خیانت در امانت روا نکرده است؟

خداوند رسواکننده دروغ گویان است. بادا که دیو دروغ  و حزب شیطان از آن سرزمین رخت بربندد. 


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/5384
نقد و نظر

تنها راه رهایی سازماندهی مستقل ماست. اینها تنها در برابر قدرت سازمان یافته مردم عقب میروند.
قدم بعدی: اعتصابات سراسری. شرکت نفت، کارمندان، کسبه،..
مقاومت با اشکال متنوع. هر کس و هر تشکلی به تناسب توان و امکاناتش در دفاع از حقوق انسانی‌ و در برابر اعمال و سياست های سرکوبگرانه رژيم بطوری که هزينه سرکوب وعدم پاسخگويی به خواست های مردم هر روز سخت ترگردد. خشونت و انتقام گيری به نفع مردم و مبارزات مدنی نيست. اما جنبش مدنی اين حق را دارد که در برابر يورش مزدوران با تاکيد بر روش های غير خشن آنها را خنثی کند. و از خود دفاع نماید. قدرت مساوی خشونت نیست. با قدرت می توان باعث تحول دمکراتيک باحداقل هزينه شد.
بهترین رهبران میتوانند کشته شوند و بدترین آنها میتوانند سازش و خیانت کنند، روشن خود جوش و با برنامه و سازماندهی برای آزادی خود و ایرانمان تلاش کنیم.

Posted by: ramin at June 19, 2009 6:27 PMAghay Jami chizi bégoo

Farda cheh mishavad, rahbar elaam jang kard.

dar in shab kay sahar aghaz mishavad.

to raa beh khoda chizi bégoo az mayehaye omid, agarneh hichi nagoo.

Posted by: farzaneh at June 19, 2009 1:27 PMمیرحسین در اجتماع امروز (پنجشنبه 28 خرداد) در میدان امام خمینی

" ما خواهان اعلام نتایج صحیح انتخابات هستیم".

موسوی گفت: "ما نه قصد آشوب و اغتشاش داریم و نه آشوبگر هستیم. ما فقط حق خودمان را می خواهیم. ما آرایی را که داده ایم می خواهیم. ما خواهان اعلام نتایج صحیح انتخابات هستیم".

او افزود: "مردم به هیچ وجه به دنبال آشوب نیستند. آن کسانی که فرزندان ما را به خاک و خون کشیدند از مردم نیستند. من به تمام کسانی که در راه وطن خود کشته شده اند درود می فرستم".

میر حسین موسوی ادامه داد: "من از شما خواهش می کنم به اعتراض و تجمع خود ادامه دهید. به هیچ وجه کوتاه نیائید. اما از شعارهای تحریک کننده و حرکت هایی که مخل آسایش عمومی می شود پرهیز کنید".

موسوی پس از اتمام صحبت های کوتاهش از همه تشکر و تاکید کرد که: "من به هیچ وجه از راهی که در آن پای گذاشته ام عقب نخواهم کشید"

منبع روزآنلاین

دوستان به عبارت " نتایج صحیح انتخابات دقت" کنید. کم کم میرحسین دارد ماجرای کودتا را و آن چه توسط مخلباف در خارج از ایران گفته شد، بیان می کند!!

Posted by: آرش at June 19, 2009 3:18 AMسلام
ببخشید فقط یادآوری حواستون به خبر گان وتسخیری هست؟
مصباح که داره کله پا میشه. ولی بازهم کمه براش.
لطفا روی تحصن جلوی زندانها هم کار کن .خیلی مهمه خیلی.باور کن .اونها توی زندونن.
ظاهرا زمزمه هایی هم از این قضیه هست.

Posted by: ... at June 19, 2009 12:50 AMبسم الله. آقاي سيب​ستان؛ قدري ابتکار به خرج دهيد. شما داريد عين جزوات انقلاب گرجستان را به خورد خلق​الله مي​دهيد بي آن که اندکي حتا آن را بومي کرده باشيد. شما اگر اين جزوات را خوانده​ايد و فوري توجيه شده​ايد ما بيش از دو سال است که اين ها را به بچه​هاي حزب​الله درس مي​دهيم. فراموش نکنيد که هر انقلاب يا کودتا يک اتفاق منحصر به فرد است و با اين وضعيت نمي​توان انقلاب کرد، خصوصا اين که نيروهاي صفت شمال شهري باشند و رسانه​اند آن سر دنيا ...

----------------------------
حزب الله جان حالا شما آن حزب شیطانی ها را پیدا کن تا اگر یک وقت این جزوه های ما باعث انقلاب شد شرمنده نباشی - سیب

Posted by: حزب الله at June 18, 2009 9:44 PMبه نام خدا

خدمت آیات عظام، علمای اعلام و اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری:

همچنان که مستحضر هستید مردم ایران در روز بیست و دوم خرداد ماه با حضور پر شور و حماسی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اشتیاق خود برای تغییرات در چار چوب قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشت. اما صد افسوس که تمامیت خواهان و تنگ نظران راضی‌ به آشتی‌ ملت با نظام نشدند و کام ملت را با تقلب آشکار و بهت انگیز تلخ کرده و با دستکاری آشکار در آرای آنها غرورشان را نیز جریحه دار نموده و شعورشان را انکار کردند. اما با صد دریغ مقام رهبری که مطابق قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی با لاترین قدرت (و بنا بر این مسئولترین شخص) مملکت است در اقدامی حیرت انگیز بجای تنبیه متقلبان و تفویض حق مردم به آنان در کمال نا باوری در اقدامی عجولانه و خلاف قانون اقدام به تثبیت این تقلب آشکار نموده و بی‌ توجه به خواست اکثریت مردم و بدون در نظر گرفتن شواهد آشکار این کودتای انتخاباتی بر این عمل خلاف قانون پافشاری نموده و اصرار مینماید. اگر چه ولی فقیه معصوم نبوده و جایز الخطا میباشد اما این اصرار و ابرام به اشتباه سوئ ظن برانگیز بوده و شایستگی آقای خامنه‌ای را برای احراز مقام ولایت فقیه، که شرط لازمش عادل بودن است، را بشدت مخدوش مینماید. بدین وسیله از آن بزرگان میخواهیم که در مورد شایستگی آقای سید علی‌ خامنه‌ای برای داشتن این سمت مهم شور کرده و نتیجه را به ملت ایران ابلاغ فرمایید.

با تشکر.

یک ایرانی

Posted by: irani at June 18, 2009 8:33 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 6
چاپ کن
بفرست