:: سناریوهای احتمالی برای روزهای نزدیک
:: اهمیت یک سخنرانی نیمه تمام
:: از گروگان گیری نمی توان دفاع کرد
:: نیمه خالی مجلس
:: فراموشخانه کهریزک یا آغل انسانی
:: معنای کشمکش احمدی نژاد و خامنه ای
:: خود را برای دوره بعد از نظام ولایی آماده کنیم
::  تحلیل دو-پایه و پیش بینی حرکت رفسنجانی
:: عدم خشونت کافی نیست؛ ...بسیار خوب! اما فقط یک پای دویدن است
:: نسل دوم بیت سیاسیون یا جنگ فائزه و مجتبی
:: خامنه ای در صد سال پیش
:: رای من کو؟ - یعنی: نمی توانی مرا حذف کنی
:: ناظران روسی در انتخابات ریاست جمهوری
:: شرم
:: پایان یک رهبر، آغاز رهبران
:: حزب الله و حزب شیطان: نمونه ای برای راستی آزمایی
:: کشوری با دو رئیس جمهور و با دو ملت
:: خدمت آقای خامنه ای
:: کودتایی برای نابودی انتخابات
:: چه کسی باور خواهد کرد؟
:: تحریک مردم یا مقدمه کودتا؟
:: همین دموکراسی هدایت شده و استصوابی
:: کرباسچی و بی بی سی
:: اصل آبادی ایران است
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
April 30, 2009  
دشمن پاسخ همه سوالها نیست  
 

آقای خامنه ای! انتخابات سالم یک پایه اش این است که شما وارد معرکه انتخابات نشوید! این چه طور انتخابات سالمی است که رئیس مجلس سابق شما و رئیس جمهور سابق و نخست وزیر دوره جنگ همه از سلامت انتخابات ابراز نگرانی کنند اما شما بیایید و بگویید این حرفها حرف دشمن است! این یعنی بستن دهان منتقدانی که خود از بلندپایگان همان نظام اند. این هر چه باشد معنایش انتخابات سالم نیست.

آقای خامنه ی! چرا به خود اجازه می دهید هر کسی را با هر میزان از خدمات و سوابق برای نظامی که رهبری اش را بر عهده دارید به نزدیکی با دشمن و تکرار حرفهای دشمن متهم کنید؟ آیا می خواهید بگویید مردان جمهوری اسلامی آنقدر خام و ناپخته اند که نمی توانند فرق دوست از دشمن بدهند و شما باید مدام به آنها تذکر بدهید؟ درست است که شما ولایت مند هستید اما فکر نمی کنید این ولایت را با پدرسالاری و خطاب کردن بزرگان همچون صغار اشتباه گرفته اید؟

آقای خامنه ای! آدم خردمند ابهامات و شبهات را جواب می دهد نه اینکه دهان منتقدان را ببندد. فرض کنید اصلا این رجال سابق نظام همه بر خطا باشند. اما چنین شبهه ای قویا وجود دارد که نظام تحت رهبری شما می تواند به سابقه دهها بار دخالت و دستکاری در دوره های پیشین باز هم در انتخابات دست ببرد. چرا کاری نمی کنید که شبهه برطرف شود؟ دشمن که پاسخ همه سوالها و شبهه ها نیست. چرا در ساختار برگزاری انتخابات تجدید نظر نمی کنید تا شبهه انگیز نباشد؟ چرا به شورای نگهبان تذکر نمی دهید که در موضع تهمت ننشیند و از این و آن جانبداری نکند؟ آیا شما فکر می کنید رجال جمهوری همه طوطی وار حرف دشمنان را تکرار می کنند بدون اینکه هیچ نشانه و قرینه ای ببینند؟ چرا در رفع نشانه ها و قرینه ها و اعتمادسازی نمی کوشید؟

شما می گویید جمهوری اسلامی مردم را وارد صحنه کرده است و آن دوره گذشته است که «هرچه دستگاه قدرت اراده می کرد از صندوقها در می آمد». طیب الله! بفرمایید الان نسبت قدرت و انتخابات چیست؟ جایگاه شورای نگهبان و نظارت استصوابی و رد صلاحیت کجاست؟ و چرا شما وقتی آدم فاسد و کذابی مثل کردان در مقام وزارت کشور قرار گرفت هیچ عتاب و خطابی نکردید و نگفتید که این کار دشمن است؟

موضوع خوبی است: انتخابات سالم. باز هم می نویسم. خوب است همه مان بنویسیم. اجازه می دهید آقای خامنه ای که مطبوعات کشور در چیستی و چگونگی انتخابات سالم آزادانه بنویسند؟ یا فکر می کنید حرف از انتخابات سالم زدن حرف دشمن است؟ و اگر شما گفتید سالم است همه باید بگویند سالم است؟ ممکن است روشن کنید که دوستان چگونه باید از انتخابات سالم حرف بزنند؟ چگونه باید از رای مردم صیانت کنند؟ اجازه می دهید همان مردم که جمهوری اسلامی برای انتخاب آنها راه باز کرده است از دستگاه شما سوال کنند که چگونه می خواهد رای عمومی را با امانت بگیرد و بشمارد و اعلام کند؟  


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/5178
نقد و نظر

عالیست این سایت فعالیت در جهت صلاح است بنویسید که نویسندگان وطن شهیدند یاد شاملو ها بخیر در تاریخ حرف های شجاعانه میماند نه چاپلوسی های احمقانه یا حق.

Posted by: گلستان at July 20, 2009 11:55 PMجناب اقای سردبیرسایت
درقسمت لینکدونی مطلبی با عنوان وقتی بسیج شیرینی پخش میکند نوشته شده است که من وقتی روی ان کلیک کردم سایت خبرگزاری فارس امد ونوشته بود که خبری با این عنوان پیدا نشد درصورت امکان لطفا راهنمائی کنید که به اصل این خبرچگونه میتوان دسترسی پیدا کرد
----------------------
بار اول نیست که از این اتفاقات می افتد. راهش پیدا کردن مطلب از طریق دخیره گوگلی است. - سیب

Posted by: میرصالحیان at May 5, 2009 9:04 AMسلام
مطلبی در این ارتباط نوشته ام
اگر نظر خاصی دارید خوشحال میشوم استفاده کنم
موفق باشید
http://www.midinternet.com/2783

Posted by: خسروبیگی at May 3, 2009 8:47 PMجناب سیبستان بعد ماجرای زمانه، خشن می نویسی.عصبانیت در بیشتر نوشته هایتان شاخ می زند.
----------------------
فکر نمی کنم اینطور باشد. ولی ممکن است به خاطر این که ملاحظات کمتری دارم صریحتر می نویسم. وقتی مدیر یک مجموعه هستی نمی توانی فقط به مشی خودت فکر کنی و ملاحظات جمع را نادیده بگیری. این هست. اما این هم هست و شاید قوی تر است که اوضاع واقعا بدتر شده است در این چندساله و ناچار باید صریحتر و مستقیم تر حرف زد. و نیک بنگری خواهی دید که من تنها نیستم. خیلی های دیگر هم امروز صریحتر و مستقیم تر حرف می زنند. - سیب

Posted by: جواد خراسانی at May 3, 2009 3:23 PMبسیار منطقی و با زبانی استوار نوشته شده بود. کاش بالاترین مقامات کشور هم بدیهی ترین اصول گفتمان را می دانستند یا دست کم پنهان کاری و زبان بازی را کنار می گذاشتند

Posted by: فرهاد at April 30, 2009 8:54 PMخدا محمد رضا را بيامرزه که زمان آن مرحوم اصلاً خبردار نمي شديم که انتخاباتي هست چه برسد به اينکه در مورد سلامت آن نگران باشيم
------------------------------
طوری حرف می زنید که انگار باید شاکر باشیم همین انتخابات نیم بند را داریم. از سرمان هم زیاد است می فرمایید؟ - سیب

Posted by: محمد at April 30, 2009 1:58 PMبسیار عالی بود. با زبانی بی‌گستاخی و بی‌تملق. قلم و قدمت استوار.

Posted by: احمد at April 30, 2009 10:08 AMسلام
آدم خردمند ابهامات و شبهات را جواب می دهد نه اینکه دهان منتقدان را ببندد.
این از اون جمله هاست که درباره ش می گن: «باید آبطلا گرفتش».

Posted by: مانی ب at April 30, 2009 8:29 AMجناب جامی این چیزی که میگم هیچ ربطی به بحث نداره فقط نمیدانم چرا دلم خواست تا این موسقی را با شما سهیم شوم:
http://www.youtube.com/watch?v=bxWpogNBrCg
صدای جاودانه نصرت فاتح علی خان
مهدی جان سیاست را رهاکن

Posted by: Anonymous at April 30, 2009 4:06 AM"آقای خامنه ای! انتخابات سالم یک پایه اش این است که شما وارد معرکه انتخابات نشوید! این چه طور انتخابات سالمی است که رئیس مجلس سابق شما و رئیس جمهور سابق و نخست وزیر دوره جنگ همه از سلامت انتخابات ابراز نگرانی کنند اما شما بیایید و بگویید این حرفها حرف دشمن است! این یعنی بستن دهان منتقدانی که خود از بلندپایگان همان نظام اند. این هر چه باشد معنایش انتخابات سالم نیست."

شما هم دلت خوشه ها سیبستون...

Posted by: رضا at April 30, 2009 3:25 AM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 10
چاپ کن
بفرست