:: به روایت نشانه ها؛ برای «یک روز از زندگی» در غربت
:: دیدار ناممکن
:: گر ز دست زلف مشکین ات خطایی رفت رفت
:: بیمار سخت و جدال با خدا
:: چرا هر چه می سازیم بر باد می رود؟
:: در آستانه
:: روشنفکران دهانی و دروغهای شاخدار
:: تعطیلات
:: من و قهرمان های ام
:: در ارديبشهت مردن
:: برای آقای علاقه بند که راه کيهان را تمرين می کند
:: ميعاد در دوبی
:: همه شبها به صبح می رسند حتی يلدا
:: چون که ۱۰۰ آمد ۹۰ هم پيش ما ست
:: سيبک
:: لابد دلم برای لندن تنگ خواهد شد
:: خطابه خداحافظی
:: در فضايل چموشی
:: به جايی سفر کن که دوستی هست
:: روزی برای تصادم جهان ها
:: قدرت چيزهای کوچک
:: ياس و نخلستان
:: بريده سوانح احوال مهدی سيبستانی
:: دوران معصوميت
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
October 10, 2006  
دو سه جمله اخوانيات  
 

دو سه ساعتی می شود از استانبول برگشته ام. شايد بايد قبل از رفتن می نوشتم تا اگر دوستی پيامی می فرستد و ايميلی می نويسد بداند که من نيستم و اگر دير شد دلگير نشود (از آداب وبلاگی است که من هنوز کاملا رعايت نمی کنم!). در اين دو سه ساعت مدام ايميل ها را خوانده ام و پاسخهايی نوشته ام از جمله همين که نبوده ام. تا فردا بتدريج برای همه دوستان جواب خواهم نوشت.

در باره ترکيه حرف بسيار است (از جمله در باره اينترنت کلنگی اش!). بار سوم است يا بيشتر که به استانبول رفته ام. می شود چند کلمه ای جدی در باره ترکيه از منظر استانبول گفت مثلا در مقايسه اش با ايران و بحث مدرنيزاسيون ترکی و ايرانی. اما فعلا يک کف مرتب برای ترکيه تا بعد! عيب و هنر مردم و سياستمداران ترکيه را زياد می شود گفت و زيادتر می شود ناديده گرفت - کاری که ايرانی ها زياد می کنند. اما نمی توان سرعت پيشرفت های اجتماعی ترکيه را نديد. من هنوز با ايده تقليد از غربی برای پيشرفت شرق که ايده قرن بيستمی بوده است - و ترکيه در آن پيشتاز - کنار نيامده ام و در آن عيب و ايراد نظری و عملی زياد می بينم ولی ترکها در مجموع تجربه موفقی در تقليد داشته اند (با خسارتهای زياد البته. ولی در مقايسه با ايران می گويم و عقب افتادگی های پياپی اش و بی دنبال رها شدن ايده هايش). باشد تا بعدتر به اين موضوع برگردم.

از لطف دوستان در باره سايت تازه زمانه هم ممنون. در اين باره هم بايد چيزی می نوشتم که لابد کمی از خستگی سفر  در آيم می نويسم برای وبلاگ زمانه اما همزمان دارم چيزکی هم برای ميرزا پيکوفسکی می نويسم در باب رسانه که گرفتارم کرده است (ميرزا جان توی هواپيما هم می نوشتم که به ضرب الاجل برسم ولی گويا تا همينجا هم تاخير شده است!).

مرگ و در واقع قتل آنا پولیتکوفسکایا، گزارشگر صريح اللهجه روس هم ذهنم را مشغول کرده است. امروز فايننشال تايمز آمار داده بود که از سال 2000 اين سيزدهمين قتل از روزنامه نگاران و شخصيت های اجتماعی منتقد در روسيه است. آنجا چه خبر است؟ آمار بيشتر هم هست. اگر شمار کسانی مثل اسکندر ختلانی را هم که تاجيک بود اما در مسکو به قتل رسيد به آن اضافه کنيم.


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/881
نقد و نظر

اسم شما مهدي جامي است اما كجاي اين وبلاگ نوشته شده؟ چرا من اسمتان را نمي بينم؟ و آدرس ايميلتان را؟ كو اين آدرس ايميل؟ چرا نمي بينم! بايد همين دورو برها باشد!
--------------------
خب می بينيد که لازم نيست اسم آدم در وبلاگ اش نوشته شده باشد چون بدون آن هم خواننده می داند وبلاگ کيست! اما ايميل من هم اين است:
mehdi.jami@gmail.com

Posted by: Narges at October 15, 2006 6:12 AMJust to let you know that since changes in Zamaneh's site it no longer works on Pcket PC, especily the live broadcast link. It was fine with the old site. Perhaps you could get it tested on mobile devices. I miss listening to it all on the move..
Thanks

Posted by: me at October 13, 2006 7:04 AMسلام مهدي جان. دلتنگ شما و مابقي. سفر خوش گذشته باشه. یه بار برات ايميل زدم ولي مي دونم که سرت شلوغ بوده. اميدوارم بتونم بهت سري بزنم. سلام به همه دوستان برسون.
--------------------------
شاهين جان از تو ايميلی نگرفته ام و گرنه حتما جواب می دادم. حوشحال می شوم سری به آمستردام بزنی و ديداری تازه کنيم. - مهدی

Posted by: شاهين at October 12, 2006 11:09 PMسلام. در مورد ترکیه موافقم. منتظرم تا بیشتر از این باب بخوانم اینجا ...

Posted by: خورشید at October 11, 2006 8:44 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 4
چاپ کن
بفرست