:: گفتمانی تازه برای ما: مبارزه با فقر و فساد و تبعيض
:: وبلاگستان در تعطيلات و قضيه خلع سلاح
:: ! ما گروگان ايم
:: توضيح المسائل انتخابات هدايت شده
:: منطق گفتگو از شکست
:: دموکراسی ايرانی، تقلب و درويشی
:: خزانه غيب انتخابات
:: بازی تمام شد
:: زندگی از شنبه همچنان ادامه خواهد داشت
:: نام و ننگ در انتخاب های اضطراری
:: شکاف انتخاباتی يا شکاف اجتماعی؟
:: مشکل فقدان جسارت در اصلاح طلبان
:: شکست حزب ليبرال دموکرات وبلاگستان
:: مغولها
:: رفسنجانی، کرباسچی و غول چراغ جادو
:: حداکثرطلبی در سياست معين
:: رئيس جمهور نخست وزير نيست
:: عليه استصواب - با کدام قدرت از کدام راه؟
:: معين ملت يا معين مشارکت؟
:: معين يا رفسنجانی؟ - مساله چيز ديگری است
:: بگذاريم غريزه پی بازی برود
:: رفسنجانی مظهر شيخوخيت ايرانی
:: گره اصلی در انتخابات ايران
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
June 11, 2005  
ديدار با حجاريان  
 

دارم ويديوی گفتگوی حجاريان با معين را تماشا می کنم. تيزهوشی حجاريان چنان است که معين در مقابل اش مثل يک دانشجوی ساعی و درس خوانده جلوه می کند که درسش را با حجب و حيا پس می دهد ولی از تذکرات استاد و راهنمايی او هم بی نياز نيست.

سوالهای حجاريان گاه واقعا سخت است و نامزدی که جرات کند به آنها جواب صريح دهد ظاهرا هنوز به ميدان نيامده است! سوالهای او در باره اصل 110 قانون اساسی و اختصاص مجلس خبرگان به روحانيون طوری بود که معين نتوانست درست و حسابی جواب دهد. گرچه شايد سوالها جواب را در خود داشتند.

بحث رابطه اسرائيل و فلسطينيان که شد ياد عبدالله نوری افتادم. کرسی رياست جمهوری ما سالهاست کسی را که فصيح و صريح و با اعتماد به نفس کافی و بدون من-و-من (به کسر ميم بخوانيد)  صحبت کند به خود نديده است.

خلاصه من از حجاريان بيشتر خوشم آمد. کاش می شد به او رای داد! ديگران هر چه می خواهند بگويند اما من اولين معيارم برای سنجش يک فرد هوش و بلاغت اوست ( نه اينکه چپ بوده يا راست يا مقام امنيتی بوده و يا چه و چه). دوستانی هم که انتقاد کردند چرا از حجاريان در اين گفتگو استفاده شد و فکر کرده اند از او استفاده ابزاری شده به نظرم دقت نکرده اند که هيچ کس ديگری نمی توانست اين سوالها را با همان تسلط و اطمينان و دانش حجاريان مطرح کند. او با وجود آنکه از نظر توان گفتاری پس از ترورش مشکل پيدا کرده است اما از نظر توان ذهنی و تحليلی و نکته بينی و حتی شوخ طبعی هيچ مشکلی ندارد. کلا آدم راحتی است. بر خلاف معين! (ويديوی تبليغاتی تک نفره معين که خطابه اش را از روی مانيتور لپ تاپ می خواند هم خيلی تو ذوق می زد.) به محتوای جوابهای معين هم فعلا نمی پردازم ولی اين را بگويم که نه تعريف اش از اصلاحات را پسنديدم و نه جوابش را به حجاريان وقتی گفت با مجلس هفتم چه خواهی کرد.

دو توصيه: ضمنا اين گفتگو 58 دقيقه است و با وجوداينترنت پرسرعت اروپا تقريبا نزديک به يک ساعت طول می کشد تا دانلود شود. اينطوری کسان زيادی نمی توانند آن را ببيند. اگر دوستداران معين می خواهند واقعا اين ويديوی ديدنی ديده شود بهتر است يک نسخه برای سرعت های پايين هم تدارک ببينند يا نسخه موجود را به دو سه قسمت تقسيم کنند(حجم 120 مگابيتی فعلی واقعا سنگين است). ديگر آنکه من پس از خواندن متن سايت روز در باره اين گفتگو می خواستم از ديدن ويديو منصرف شوم به اين حساب که در ويديو همان حرفها زده می شود که به ادعای روز متن کاملش چاپ شده است. ولی نه تنها اينطور نيست بلکه اصلا آنچه آنجا آمده مثل اينکه از يک گفتگوی ديگری است! پس دوستان زحمت بکشند و  متن واقعا کامل اين گفتگو را هم منتشر کنند. تا بشود رويش حرف زد!  -ولی نه جدا نکته های خوبی دارد. (بعد هم هر کس می داند چرا متن روز با اين ويديو يکی نيست لطف کرده رمز گشايی کند و در نظرها بنويسد.)

*اين هم نشانی برای ديدن فيلم

پی نوشت: سايت روز مردانگی کرد و متن گفتگوی يک ساعته را منتشر کرد. آنها که فرصت نمی کنند فيلم را ببينند اين متن کار آنها را ساده می کند. به نظر من اين متن برای هر نوع اصلاحات سياسی و اصلاح قانون اساسی راهنمای خوبی است.


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/680
نقد و نظر

سلام آقای سیبستان . من هر دو متن پیاده شده در روز را خواندم . چرا با هم این همه فرق دارند . حرفهایی از متن اول (که کوتاه تر بود ) اصلا در دومی نیست ؟!! با اینکه انتظار داشتم متن دوم شامل اولی هم باشد .علتش را می دانید ؟

Posted by: فروغ at June 13, 2005 2:13 PMسلام : من از نسل اولم خوشحال خواهم شد نظرم را بخوانيد وآن را نقد كنيد. در ضمن مصاحبه روزنامه اقبال با دكتر معين هم خواندني است

Posted by: بينش at June 12, 2005 5:13 PMراه حل دیگری هم برای پخش این دسته از گزارشها که خواهان زیادی دارند وجود دارد. به نظر من استفاده از بیت-تُرِنت
(http://www.bittorrent.com/introduction.html) راه حل بهینه است.

Posted by: قاسم at June 12, 2005 1:52 PMنه جان تو! من بعد از پست اين يادداشت وقتی ديدم وبلاگ تو در بلاگ چرخان بالا اومده بهت سر زدم و ديدم مطلبی داری در اين باره با تصويرهايی که شبيه اند و حتی تعبير تو در باره معين و شاگرد مدرسه ای بودنش! ولی اين عکس نتيجه عکس گرفتن من از روی مانيتور خودمه. تو که استادی. مقايسه کنی فرقشون را می بينی. ولی از کاريکاتور کشيدن تو بدم نمی ياد. تهديد لازم نيس بکش! - سر مبارک چطوره خوب شد؟!

Posted by: سيبستان at June 12, 2005 1:55 AMKalak! az blog-e man tasvire Hajarian ro bar midaari? Caricaruretomikesham ba un muhaaye bolandaet!!!

Posted by: Nikahang at June 12, 2005 1:33 AMفکر کردم خواهيد ديد: در آخر همان گزارش سايت روز لينک اش هست. به هر حال اين هم آدرس فيلم: http://66.34.202.60/data/003.rm

Posted by: سيبستان at June 12, 2005 1:01 AMسلام. كاش لااقل آدرس سايتي را كه مصاحبه را در آن ديده ايد مي داديد.
ممنون

Posted by: دوست at June 12, 2005 12:07 AMحضرت جواد، ولی اگر اين نسخه اينترنتی نسخه اصل همان فيلم تلويزيون باشد بايد قسمت های مشابه هم داشته باشند. ندارند! يعنی انگار اصل گفتگو يک ساعت و نيم بوده نيم ساعتش را داده اند به تلويزيون و يک ساعتش را گذاشته اند روی اينترنت!

Posted by: سيبستان at June 11, 2005 11:11 PMوبلاگ محفل با مطلبی طنز تحت عنوان :

((( گزارشی باورنکردنی از ناگفته ها ی بازی ايران ـ بحرين )))

اپديت شد.

Posted by: hadi ramesh at June 11, 2005 10:40 PMاین فیلم سانسور شده از تلویزیون پخش شد... و سایت روز متن فیلم پخش شده را منتشر کرد... علت تفاوت چیزی که شما خواندید و چیزی که دیدید... همین است.

Posted by: محمد جواد طواف at June 11, 2005 10:35 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 10
چاپ کن
بفرست