:: شوخی با مرگ ديگران
:: قلمدون
:: يلدا با انار سمرقندی
:: از نياوران تا ارتکند
:: درختان دوشنبه 80 ساله شدند
:: ضدمقدس، تلويزيون و ترور
:: جمهوری عيسوی آمريکا
:: عکس: تصوير يا توهين
:: شارون مبشر صلح
:: دانی کجاست جای تو؟ خوارزم يا خجند
:: اجماع جهانی: بيزاری از جنگ و اشغال
:: ايرانيان دات کام
:: طيف رنگين صداهای آسيای ميانه
:: آواز همسايگان
:: خاتمی، انار و خلعت
:: روشنه و منوره، طراحان مد تاجيک
:: درخت های دوشنبه چقدر شبيه تابلوهای سهراب است
:: گلريزان
:: به دست شاه وشی ده که محترم دارد
:: المپياد دختران از نوع هفتم
:: تاجيکستان پاره ناشناخته تن ايران
:: آخرين عشق پيکاسو
:: شب ايران در موزه آلبرت و ويکتوريا
:: اين داغ کجا بريم؟
:: بهار در لندن
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
May 17, 2005  
با جوانان نشستن ام هوس است  
 
عکس از خبرگزاری فارس
من درست متوجه نشدم که اين جوانها با رفسنجانی عکس انداخته اند يا رفسنجانی با آنها عکس انداخته است! ولی هر چه باشد عکس بی نظيری است: اولين عکس در عمر انقلاب که يکی از رهبران انقلاب در ميان دو جوان عکس می گيرد که يکی دختری است با حجابی که هر جای رسمی ديگر به او گير می دهند و پسری با آستين کوتاه و شلوار جين. يادم افتاد که در يکی از مجلس های سابق اعتبار يک نماينده به خاطر عکس انداختن با شلوار جين به خطر افتاده بود. ولی اين عکس پيام ديگری منتقل می کند. بنازم به نياز انتخاباتی!  
Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/646
نقد و نظر

بعضی از آدمهای به ظاهرمذهبی فکر میکنند چنین عکسی اسلام را خدشه دارمیکند اگر کسی ایمانی قوی داشته باشد دچار تزلزل نمیشود .افرطی بودن بیش ازهر چیزدیگری به دین لطمه وارد میکند این افراد اگر فرصت پیدا کنند خودشان دست به هر جنایتی میزنند چون این مسایل براشون عقده شده.

Posted by: محمد at May 6, 2009 1:34 PMجناب آقای طهماسبی: "«عادل» از نام‌هاي خداوند نيست"!!!!!

Posted by: جستجوگر at June 26, 2008 7:24 AMگفتن يك خسته نباشيد گرم و صميمانه را واجب دانستم حضرت سيبستان. جدا دست و پنجه تان درد نكند. پس راز سر-به-مهر سفرتان به كانادا اين بود!
http://www.bbc.co.uk/persian/news/cluster/2005/05/050511_iranians-in-canada.shtml
كاش لينكش را در سيبستان هم بگذاريد!

Posted by: sahebdiba at May 18, 2005 8:03 PMقربان سلام. با زحمت هاي ما چي كار ميكنيد؟ نظر بدهبد ممنون ميشوم:
http://bahmankalbasi.blogspot.com/2005/05/blog-post_17.html

Posted by: Bahman Kalbasi at May 18, 2005 4:14 AMامروز ديدم بی‌بی‌سی هم عکس اين دخترخانم را که کنار آقای هاشمی نشسته در مطلبی به عنوان «تلاش برای جذب رأی اوليها» گذاشته، خب کمی بی‌انصافی است که از دختری با سن پايين (رأى اولی ديگر، بله؟) به صرف زيبايی غيرقابل‌انکارش به عنوان حربه‌ی تبليغاتی استفاده کنند، آن هم زمانی که حکومت اسلامی هميشه شيوه‌ی تبليغات را به عنوان يکی از نقاط ضعف «دموکراسی غربی» نام می‌برد که مردم‌فريب است و دموکراسی را از اصالت و آگاهی تهی می‌کند. البته احتمال خيلی کمی هم می‌توان داد که چيدن بچه‌ها و عکاسی‌ها کاملا اتفاقی بوده باشد، ولی از اين آدم‌های پراگماتيست دور و بر آقای هاشمی هر کاری که بگوييد بر می‌آيد! يک دليل هدف‌دار بودن اين کار تبليغاتی اين است که به هدف هم خورده‌است: غير از سايت پربيننده بی‌بی‌سی و شما، سايت بازتاب هم اين عکسها را به عنوان «عکسهای ويژه‌ی هاشمی» منتشر کرده است! در ضمن اگر اين دور و بر سايت ايميلی از شما پيدا می‌کردم اين نظر را نمی‌نوشتم، می‌خواستم دعوت‌تان کنم به خواندن آخرين مطلب وبلاگم.

Posted by: امين at May 18, 2005 1:34 AMيک کامنت حذف شد: کامنت گذارانی که بی نام و نشان می نويسند و در کامنت خود به ديگران بد و بيراه می گويند و يا اين و آن را متهم می کنند انتظار نداشته باشند کامنت آنها باقی بماند. اگر حرف تان حساب است با اسم و رسم بنويسيد اولا و ثانيا فقط در باره سيبستان و مطالب آن بد و بيراه بنويسيد. اينجا ديوار کوچه و آبريزگاه و ستون برق نيست که رويش ناسزا بنويسيد و برويد. بی ملاحظه و فوت وقت حذف خواهيد شد!

Posted by: سيبستان at May 17, 2005 5:48 PMمهدی جان ببخش که پا برهنه ميام وسط بلاگت! اما ببين چه کامنت زيبايی برای نوشته آخر الپر گذاشتن. بخوره و دنده اش کش بياد تا اين همه چرت و پرت ننويسه.
کيکاووس :
آقا جان يک مدتی چيزی ننويس. دنيا که آخر نميشه. اين مزخرفات چيه داری خورد ملت ميدی؟ خُب تو بدو برو به معين رأی بده! ديگری هم به رفسنجانی. اون يکی چی ميدونم به کی ميخواد رأی بده. يک عده ای هم نمی خوان رأی بدن. اين چه حرکت زشت و ناپسندی که تاج زاده راه انداخته و شما ها پشتش اوفتاديد. «انفعال» و «منفعل» و از اين مزخرفات. داريد يواش يواش از اين واژه ها فحش و دشنام می سازيد. دمکراسی که ميگيد و ميخواين همينه؟ اصلاً آدم بی سواد ميدونی در آغاز در آتن دمکراسی به معنای نه گفتن بود و نه آری گفتن. هر حاکمی رو که محبوبيتش بيشتر ميشد شهروندان آتن می گفتند اين آدم خطرناک است. چرا؟ چون بين مردم و توده ها محبوبيت داره. بهش «نه» می گفتند و بعد هم تبعيدش می کردند. جوان اين همه رطب و يابس ننويس برو يه کمی هم مطالعه کن تا وقتی ميگی دمکراسی معنای ابتدايی اش رو حداقل بدونی. اين همه را از سر خيرخواهی بهت ميگم. وگرنه به قول خواجه حافظ: از ما نخورده باشی!

Posted by: جواد at May 17, 2005 2:23 PMشايد با ديدن اين عكس بخنديم و يا عصباني بشويم . و يا فكر كنيم كه اين يك تقلب است و آقاي هاشمي اصلا" به چيزي كه تظاهر مي كند اعتقادي ندارد . مهم نيست كه ما اين وضعيت ها را ببينيم و راجع به آنها حرف بزنيم ويا انتقاد كنيم . اين آقايان خيلي بهتر از ما جامعه و مردم را مي شناسند و مي دانند همين رفتارهايي كه ما مي گوييم مردم فريب را بايد انجام دهند زيرا واقعا" مي تواند مردم را فريب دهد و آنها را به اين سمت بكشد كه بله آقاي رفسنجاني دچار دگرديسي شده است و او اصلا" بنيان گذار دموكراسي در ايران خواهد بود . در انقلاب سال 57 دانستم كه اينها بهتر از روشنفكران مردم را مي شناسند با حقارت ها و ترديدها و آرزوهايشان آشنا هستند و بهتر از روشنفكران مي دانند رگ خواب اين مردم كجاست . همه ي اين رفتارها مرا نگران مي كند نگران 4 سال آينده كه باز چقدر بايد منتظر بمانيم و چند دوره ديگر بايد بگذرد تا واقعا" ايمان بياوريم به آغاز فصل سرد!

Posted by: spi at May 17, 2005 11:06 AMبعضي وقتها ژست بعضي آدمها چقدر نچسبه... آخه هاشمي چه حرف جوون پسندانه اي تا به حال زده كه حالا اومده با اونها گفتگوي "صميمانه" انجام ميده و عكس يادگاري ميگيره؟ آخه تا كي قراره مردم خر فرض بشن؟ ها؟

Posted by: mehdi at May 17, 2005 9:52 AMديدن اين عكس براي من هم خيلي جالب بود، اما مي شود نگاهي - البته شايد خوشبينانه - نيز به آن داشت و آن را نوعي اعراض رسمي از حركت هاي افراطي گذشته دانست. آن هم از سوي كسي كه خواه ناخواه از پايه هاي انقلاب محسوب مي شود وبه رغم آن كه خود - تحت افكار خاص صنفي و شرايط پس از انقلاب - مسبب برخي تندرويها بوده، امروز در جامعه ايران - درست يا نادرست - به نوعي نقطه اميدي تصور مي شود كه مي تواند به خاطر قدرت و جايگاهي كه دارد در ايجاد تغيير و اصلاح امور نقش ايفا كند.
امروز براي مردم وجود يك قدرت واقعي كه بتواند در برابر قدرت مطلقه و نظام ملوك الطوايفي فعلي بايستد و احتمالا - با دگرديسي سياسي - به حقوق مردم معترف باشد و گام به گام با خواستهاي مردم راه بيايد و راه بگشايد... به اشخاصي كه عملات قدرتي براي تغيير ندارند ترجيح دارد. به قول دكتر توكلي دير رسيدن مسافران قطار سياست (يعني مردم) به مقصد بهتر از بيراهه رفقتن آن و هرگز نرسيدن است.

Posted by: hamid at May 17, 2005 9:16 AMهر چيز جديدي از اين باغ سياست مي بينم صد بار ميگم روحت شاد ارول

Posted by: پرنیان at May 17, 2005 6:04 AMسلام نمي دونم چه جوري به اينجا پرتاب شدم ولي از اين پرتاب خوشحالم.. از مطالبت خوشم اومد .. موفق باشي هموطن من.. چند تا از مطالبتون رو براي دوستام هم فرستادم كه بخونند

Posted by: mahsa at May 17, 2005 5:50 AMسلام دوست گرامی و ارجمند /از نکته سنجی شما لذت بردم این عکس را ندیده بودم.برایم جالب بود ولی تعجب نداشت.وقتی قافیه تنگ آید و چیزی در دست نداشته باشند که عملکرد خود را در طی این چندین سال توجیه کنند همین می شود که می بینیم (تظاهر کردن) . مثل فائزه هاشمی برای انتخابات مجلس که با عکس دوچرخه سواری در روزنامه ها توانست بالاترین رای انتخابات مجلس را به خودش اختصاص بدهد حالا هم نوبت پدر است.ولی تجربه مردم چه جوابی برای آن دارد؟

Posted by: پیام آوران سگال at May 17, 2005 5:39 AMبراي جامعه اي مثل ايران اين بيشتر از اين كه نياز انتخاباتي باشه دقيقا به پا ايستادن خوك ها و سيگار برگ كشيدنشونه ..بنازم به ارول و كتابش

Posted by: روزبه at May 17, 2005 5:04 AM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 14
چاپ کن
بفرست