:: درون ذهن يک تروريست- آموزه يکم
:: همزيستی با اروپا، همزيستی در اروپا
:: ضدمقدس، تلويزيون و ترور
:: بعضی روزها
:: مانيفست ايرانی وبلاگ
:: حسين شريعتمداری: مرد عنکبوتی
:: جای چه کسانی در وب خالی است؟
:: حاشيه نشينی بزودی بزرگتر از متن شهرنشينی ما خواهد شد
:: استعاره های 22 تجاوز و قتل
:: اشتياق به هر آنچه ممنوع است؛ ايدئولوژی نسلی شورشگر
:: کنفورميسم و مدرنيسم
:: باز هم در باره کافه نادری ما
:: كافه نادرى نسل ما کجاست؟
:: بازار خودفروشی تهران
:: بازسازی جهان ما اگر شدنی باشد از بم آغاز می شود
:: آن 20 هزار نفر
:: ما هم مردمی هستيم
:: سکس، سنت، و قديسين
:: امنيت مکانيکی و امنيت الکترونيکی
:: شکستن اقتدار پدران
:: آينده از آن کيست؟
:: دست و دهان غربی
::  ماهی در خاک
:: ريشه در باد
::  چرخ و فلک
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
May 7, 2005  
ايران دچار ملوک الطوايفی است  
 
فعلا در حد نقل می گذارم و می گذرم. رفسنجانی در تازه ترين اظهار نظر خود جامعه را دچار آفت ملوک الطوايفی دانسته است:

وضعيت ملوك الطوايفى در كشور پايان مى يابد
۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۴ شرق آن لاين :
هاشمى رفسنجانى عصر روز پنجشنبه در ديدار فعالان انتخاباتى ستاد سيد محمد خاتمى (دور هشتم) اعلام كرد در دو سه روز آينده به تصميم مى رسم و همه چيز روشن مى شود. هاشمى رفسنجانى در پاسخ به دعوت از وى جهت حضور در انتخابات گفت: من براى مصلحت كشور و نظام لحظه ها را غنيمت مى شمارم تا بلكه وضعيت ملوك الطوايفى خاتمه يابد. هاشمى اظهار داشت : انسداد سياسى به هيچ وجه براى كشور راهگشا نيست بلكه فضاى باز سياسى با رعايت نظم و انضباط ضرورى است.

به نظرم مانيفست هاشمی در همين دو جمله خلاصه شده است. تحليل آن بماند تا بعد که حاليا بسيار دير وقت است. من با اصل تحليل او که به نظرم جامعه ايران را خوب می شناسد موافقم. اما نکته اصلی اين است که تا چه حد ملوک الطوايفی ما ابعاد ساختاری دارد. اين مثل ماجرای اقتصاد نفتی است. ساختار اقتصاد که نفتی شد تغييرش با تعويض رئيس جمهور بعيد است. ولی من در سطور سپيد اين جملات چيزهای ديگری می خوانم. شرحش بماند. اين را يادداشتی تلقی کنيد برای اينکه دنبال کردن ماجرا را فراموش نکنيم.
Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/639
نقد و نظر

مرسي آقاي جامي. هرچند تمام ديشب با خودم فكر ميكردم اين كتاب احتمالا جز دردسر براي من چيزي نخواهد داشت اما به همين باز شدن پنجره مكالمه با شما و شنيدن نظراتتون راجع به وبلاگ نوشي مي ارزيد. مرسي كه با بيان منحصر به فردتون حمايت كردين. مرسي...

Posted by: نوشی at May 8, 2005 5:14 AMنوشی خانم عزيز، خوشحالم که آن چند خط شتابزده من ذيل معرفی لينک کتاب شما مورد توجه تان قرار گرفته است. وبلاگ نوشتن کار آسانی نيست. بايد پيگير و خستگی ناپذير اين رسانه را که پنجره ای برای ديدار با دوستان ديده و ناديده است باز نگه داشت و چيزی قابل ديدار و خواندار ايشان عرضه داشت. وبلاگ شما از بهترين وبلاگ های فارسی و از جمله پرآوازه ترين آنهاست. و يک دليل مهم آن هم همين دلنشينی و صميميت کلام شماست که به آن اشاره آورده بودم. من فکر می کنم وبلاگ رسانه نزديک شدن مردم به مردم و نخبگان به مردم است. شخصا از ادبيات نخبگانی که صرفا گروهی پرمدعا و اغلب کم مايه را مخاطب می گيرد بيزارم. از مغلق نويسی و فضل فروشی و پيچاندن سخن های ساده بيزارم. هنر آن است که بوسعيد وار بتوان با مردم نشست و گفت و ازيشان شنيد. من کلاهم را به احترام کسانی چون شما که بی ادعا و پرمايه می نويسند و تفرج در جهان تازه ای را ممکن می سازند برمی دارم.

Posted by: سيبستان at May 7, 2005 10:49 PMميشه لطف كنيد از وبلاگ نويسان بخواهيد يك حركت جمعي در رابطه با اين لينك انجام بدن!
http://www.shahrvand.com/Default.asp?Content=NW&CD=PL&NID=4#BN984

Posted by: pari at May 7, 2005 10:48 PMسلام. ديدم چند نفري از اين كامنت دوني سر از وبلاگ من درآوردن! خواستم اشاره كنم كه تشكر من بابت جمله هايي بود كه راجع به وبلاگ نوشي و تبريك به مناسبت كتاب شدنش در لينك دوني نوشته بودين. خلاصه اميدوارم جماعت رو از حيروني دراورده باشم.

Posted by: نوشی at May 7, 2005 9:54 PMآقای جامی از لطف شما بینهایت ممنونم. شنیدن این جمله ها از شما برای من ارزش زیادی داشت. باز هم ممنونم...

Posted by: نوشی at May 7, 2005 3:10 PMآقاي جامي جالب است كه انتخابات انگليس براي شما هيچ جذبه اي نداشته است.ولي براي من كه جالب بود خصوصا آنجا كه بلر به مردمش مي گويد: پيامتان را شنيدم.چه اعتراف دلنشين و عقده گشايي.ما كه اينجا براي شنيدن همين دو كلمه عقده اي شديم.

Posted by: Ehsan at May 7, 2005 12:31 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 6
چاپ کن
بفرست