:: يک عکس فقط معادل يک کلمه است
 
 
گفتگویی ویدئویی با آموزشکده توانا در باره زندگی و کنشگری  |:|   شهرآشوبی رسانه ای راه مبارزه با جمهوری اسلامی نیست  |:|   بخارا؛ رسانه نجبای ایرانی  |:|   توئیت هایی که می تواند شما را از کار بیندازد  |:|   واژه نامه کوچک مهاجرت، تبعید و آوارگی  |:|   فروغ در بریندیزی؛ برای ساخت فیلم کوتاه  |:|   قفل ارسطو، کلید حافظ، و ایمان آشوری  |:|   جامعه کلنگی یا ضعف تئوری تاریخی؟  |:|   رسانه، مرکز و پیرامون، وحدت و کثرت  |:|   تاریخ شفاهی رسانه: گفتگو با مهدی جامی  |:|   [بايگانیِ لينکدونی]
 
 
 
 

حلقه ملکوت
دفتر زمانه
سايت فيلم چرخ و فلک
خدا و انسان در گودر، لندن: اچ اند اس مدیا، 2011
ادب پهلوانی، تاریخ ادب دیرینه ایرانی از زرتشت تا اشکانیان، تهران: ققنوس، 1388
منطق الطیر رسانه های خرد
انشاالله طبقه متوسط را به خاک خواهیم سپرد
چرا استیو جابز ایرانی نبود؟
به سوی ضد-انقلاب آینده
در باره شریعت و عقلانیت
وبلاگ ایرانی: 60 هزار سردبیر
هند در هویت ایرانی
شبهای موسیقی در ریگستان سمرقند - ویدئو و عکس
از شهر خدا تا شهر دنیا
شراب نیشابور
سکس، جنسیت و عشق در ایران
زندگی خصوصی و عرصه عمومی، سوی ناگفته زندگی ایرانی
ورقی چند از تاریخ گل و گلفروشی در ایران
سیمین و شعر طلایی اش
کارت پستالهایی از تاجیکستان
سمرقند
فرهنگ تاجيک
چهره های فرهنگ تاجيک
تاجيکان از چشم دوربين
بهشت تقسيم شده
مثل نان سمرقندی
از سمرقند تا دوشنبه
هويت تاجيکی
لينکستان تاريخ ايران
Wong Kar Wai
HAWCA
Alan Sokal
Davlatmand and Whirling Tajik Dancers
The Prokudin-Gorskii Photographic Records
آرزو بر باد - پی‌دی‌اف
 
 
March 27, 2005  
راهنمای گردش در سيبستان  
 

از دوستان نازنين که باغ آرايی جديد سيبستان را دوست داشته اند و به کلامی و پيامی و لينکی و ايميلی مرا و نيز بلاگ آرای چيره دست حسين ستاره را نواخته اند سپاسگزارم. در همينجا نيز برای همه دوستان که پيام های شادباش نوروزی نوشته اند در سيبستان، نوروز هر روزه آرزو می کنم. بادا که زمستان سرشکسته باشد و همه ماههای ما ربيع الاول باشد. از خوابگرد جان عزير ممنونم که نقد بجای او -گله های وبلاگی- باعث شد در اين بلاگ آرايی تازه حرفهايش آويزه گوش باشد و به کار آيد. حسين هم پيشنهاد کرد که فهرست مطالب مرتبط نيز به هر صفحه واحد که باز می شود افزوده شود و شد. پس در هر نوشته آنچه در همان موضوع پيشتر نوشته ام نيز بسادگی در دسترس خواهد بود. اين در مواردی که يک موضوع از جنبه های مختلف بحث شده به من و هم به خواننده کمک می کند تا از چگونگی رشد و گسترش بحث آگاه شويم و نقد را آسانتر و همه جانبه نگرتر خواهد کرد. به هر روی آنچه می بينيد حاصل يک کار جمعی بوده و انباشت تجربه های-تا-اينجا و من وامدار همه کسانی هستم که در بهبود نقشه نهايی نقش داشته اند. لوگوی پيشين سيبستان را هم با اجرای ديگری حفظ کرديم و برای آن سپاسگزار دانيال کشانی ام. 

عليرضا نوشته که بلاگ آرايی جديد سيبستان آدم را وسوسه می کند برای وبلاگش پول خرج کند و طرحی تازه بريزد. حتما! به دو معنا. يعنی حتما اين کار بکن و حتما برای قدردانی از هنر بلاگ آرايان بايد کمی تا قسمتی از خرانه هم خرج کرد. گرچه کار هنر از اين بالاتر است. ولی فکر کنم دوره وبلاگ همچون يک رسانه بی خرج و بی زحمت شخصی ديگر سر آمده است! - (قابل توجه بعضی رفقا که طرح جديد طلب می کنند يا حتی سفارش می دهند اما مفت و رايگان!)

روح بلاگر در نظری نوشته است که گويا در آرايش جديد محلی برای نظر خوانندگان نيست. هست! فقط برای دوستانی که ممکن است با نشانه های کناره بالا در سمت راست هر نوشته نا آشنا باشند می گويم که روز اول خودم هم از حسين ستاره بايد معنای آنها را می پرسيدم!  و بعد هم قرارمان اين شد که روی هر کدام از اين نشانه ها بتوان معنا و کارکرد آن را مشاهده کرد. کافی است دستک موش را روی آن ببريد تا به اين ترتيب آنها را رمزگشايی کنيد؛ از بالا: پيوند برای لينک دادن و باز کردن کامل هر نوشته؛ دنبالک؛ نقد و نظر (قابل توجه روح بلاگر و ساير ارواح بلاگستان!)؛ چاپ کن (نسخه بی دردسر نوشته آماده برای چاپ)؛ بفرست (اين نشانه به ارواح بلاگی کمک می کند نوشته را به هر طرف دنيا خواستند با ايميل بفرستند) - تمام شد اين راهنمای مينياتوری به حول و قوه الهی در نيمروز هفتم فرودين ايام نوروزيه 1384 حرره سيبک دبير


Send to    Friend's Email:
Your Email : 
 
آدرس دنبالک اين نوشته
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/627
نقد و نظر

سلام و خسته نباشید تا باشد آدم فرهنگی فقط فرهنگی کار می کند. خیلی دنبال کردم تا بتوانم حرفی با شما بزنم نمی دانم درست آمدم یا نه بهر حال من غلامرضا نوری دانشجوی شما و با عذر دوستتان در سنندج بودم اگر درست آمدم خبرم کنید که دل خیلی تاب ندارد .

نوری عزيز، من به ايميل همراه اين کامنت ايميلی فرستادم که برگشت. اگر خواستی به من به اين آدرس بنويس. خيلی خوشحال می شوم از تو خبری برسد:

mehdijami@hotmail.com

Posted by: غلامرضا نوری at August 19, 2005 9:49 PMپنجره ای که باز کرده اید ، خیلی خوش منظره است ... با رنگ پردازی های هماهنگ و مطالب و تصاویر چشمگبر . خانه ی درویشانه ی ما به اين با شکوهی نیست ، اگر با شادی اندکی خرسندید به آنجا سری بزنید ، شاید شما که اهل ذوق هستید ، بتوانید چیزی بیابید .

Posted by: پچپچه at March 29, 2005 7:33 AMيک نکته درباره‌ی نظری که يکی از خوانندگان بی بی سی در مورد خشونت بعد از فوتبال نوشته: من يادم می‌آيد دهه‌ی نود که توی کانادا زندگی می‌کردم هر وقت تيم هاکی مونترال در يک بازی مهم می‌باخت يا برنده می‌شد (هيچ فرقی نمی‌کرد کدام يک اتفاق می‌افتاد) طرفداران تيم توی شهر راه می‌افتادند و تا می‌توانستند خرابکاری می‌کردند. از شکستن شيشه‌ی مغازه‌ها و ماشين‌ها گرفته تا آتش‌زدن لاستيک و حتی آتش‌زدن ماشين. مونترال در چند دهه‌ی گذشته نه جنگ داشته نه انقلاب، سيستم خدمات اجتماعی‌اش هم معرکه است. مردم هم اين‌قدر روش برای شادی دارند که احتمالآ زير دلشان هم می‌زند.

من فکر می کنم اگر قرار باشد يک «فرهنگ» خاص را اين وسط دارای اصالتِ ماهيت بدانيم، بايد فرهنگِ بازی و تماشای فوتبال را مقصر بدانيم، نه چيز عريض و طويلی مثل «فرهنگِ شادی در ايران بعد از انقلاب». در يک کلام (که البته اقرار می‌کنم که خيلی ساده‌انگارانه است، ولی خب) بازی فوتبال تمامآ درباره‌ی «پوززنی»ست و چه جشن پوززنی‌ای بهتر از شيشه شکستن و خرابکاری کردن و آتش‌زدن؟

Posted by: عليرضا at March 29, 2005 4:22 AMسال نو و دكور نو مبارك. نمي دانستم مشهدي هستيد، خوشبختم.

Posted by: ايراني at March 28, 2005 7:59 PMسلام. به نظرم خيلي كارخوبي كرديد. انتخاب رنگ واستفاده ازعلائم كنار متن براي ارسال پيام ونظرو اي ميل و.....خيلي جالب است. زمان خوبي را هم انتخاب كرده ايد براي تعويض قالب. خلاصه مبارك باشد. من هميشه از مطالب خوب شما استفاده مي كنم.

Posted by: امیدمعماریان at March 28, 2005 6:51 PMسلام به وبلاگتان مانند هميشه آمدم و تقريبا ظن قريب به يقين داشتم كه در باره استاد آشتياني مطلب مبسوطي راخواهم يافت ولي ديدم فقط در سيبستانك ازايشان مختصر يادي كرده ايدولينكي هم به مطالب بهنود عزيز و مطلبي از بي بي سي در اين باره داده- ايد.كمي ملول شدم در اين زمانه كه سفسطه بازان كم نيستند بزرگداشت امثال ايشان وشناساندشان انها از سوي امثال شما براي ما مبتديان خيلي لازم است. بقول داريوش شايگان ايشان (استاد آشتياني)چنان در فلسفه و عرفان نظري اسلامي وارد بو دكه گوئي (قريب به اين مضامين)آنهارا خورده بود.
در مورد قالب جديدتان ضمن تبريك جسارتا عرض كنم كه لااقل قسمت نظر خوانندگان را مشخصتر كنيد وشايد همان پائين باشد بهتر باشدسيبستان گرامي.

Posted by: farzad at March 28, 2005 12:34 PMچهاردیواری را از نو رنگ کرده‌اید، دست نقاش درد نکند. مبارک باشد.

Posted by: peakovsky at March 28, 2005 11:54 AMچهاردیواری را از نو رنگ کرده‌اید، دست نقاش درد نکند. مبارک باشد.

Posted by: پیکوفسکی at March 28, 2005 11:53 AMقالب نو مبارک! سه منظره تون خلی قشنگ بودند...ببخشید «هستند»!

Posted by: نی لبک at March 28, 2005 10:27 AMمبارك باشه.

Posted by: ربل at March 28, 2005 8:30 AMسلام... قالب جديد وبلاگت مبارك باشه... تحليلت درباره ي مصاخبه ي هاشمي هم جالب بود ولي من در صداقت هاشمي شك دارم... فكر كنم اين حرفهاش يه كم بوي انتخابات ميده... يا حق!

Posted by: mehdi at March 28, 2005 5:53 AMجهت اطلاع: ما سيب را سيری نمی فروشيم دانه ای می فروشيم! گاهی سيبی به مزايده می گذاريم خواهان دارد گاهی ندارد يا کمتر دارد. قيمت گذاری هم به عهده خريداران است. همت عالی است. تا چه قبول افتد و کداميک چشم شان را بگيرد!

Posted by: سيبستان at March 28, 2005 3:51 AMسپاس از راهنمایی هایت هم میهن..........

Posted by: شهلا at March 27, 2005 8:06 PMسيب سيري چند ؟

Posted by: پاتتا at March 27, 2005 7:20 PM


نظر دهيد

اطلاعات به خاطر سپرده شود؟

 
پيوند  
دنبالک 0
نقد و نظر 14
چاپ کن
بفرست